Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki matek mennyire nehéz?...

Mérnöki matek mennyire nehéz? Folyt lent!

Figyelt kérdés

3-4-es vagyok matekból, DE értem, tudom, csak sajnos a dolgozatok nálunk úgy néznek ki, hogy a középszint 1,2-t tanuljuk,de a tanár belerak emelt 2-t és persze olyat soha nem láttunk és lerontja a jegyemet ( senki nem tudja megoldani soha), pedig amit tanulunk az megy.

Sajnos az elmúlt 5 évben (nyek-es vagyok) rám volt kényszerítve a humán (gondolták hogy mindenki viszi a nyelvet, gazdaságot, törit), a matektanárom az ofim és mindenkit elkönyvelt hülyének matekból, nem segít, szerinte nekünk nem kell a matek. Mindig csak fenyegetőzik, "aki nem úgy tesz ahogy én szeretném, annak az érettségije látja kárát" ezzel.


Általánosban 5ös voltam, szerettem, versenyekre jártam, de itt elvették ezt a lehetőséget, mert "ne égessük le őt".

De műszaki beállítottságú vagyok, nem bírom a humán dolgokat, szeretem látni, amit csinálok, gyorsan, jól tanulok, szorgalmas vagyok és ez tényleg érdekel. Szerintetek érdemes megpróbálni így?

Óbudai Egyetemen.


2013. dec. 5. 19:16
 1/4 anonim válasza:

Abban nem tudok segíteni, hogy mennyire nehéz, mert én is jövőre tervezek gépészmérnök szakra jelentkezni. Nekem egyébként rosszabbak a középiskolai matek év végi jegyeim és az érettségim sem a legjobb matekból. Viszont én is nagyon akarom és ez az ami érdekel. Én azt tudom mondani, hogy ha valóban ezt szeretnéd és megvannak az ambícióid, akkor próbáld meg. Ha nem próbálod meg, akkor minden feltétel nélkül lemondasz az álmodról.

A matekot esetleg otthon is gyakorolhatod jobban, mint eddig. Persze a tanártól nem szép, hogy olyan feladatokat ad, amit nem is tanított meg, de ha téged ennyire érdekel, akkor nézz utána, és tegyél meg mindent azért, hogy jobb legyél.


Sok sikert! :)

2013. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, de mint bármit: meg lehet tanulni. (Illetve be lehet gyakorolni)


Na most, ha az emelt érettségi feladatai kifognak rajtad, akkor számodra jó eséllyel embert próbáló lesz. Valószíűleg nem lesz ötös. De legalább a kettes meg lesz szerintem, ha komolyan készülsz (hétről hétre gyakorolsz otthon).


Amúgy az általánosi versenyek semmik. Én is voltam első is, na most OKTV III. kat feladataihoz kb. hozzá nem tudok szólni (II. kategória feladatainak egy részét még meg tudom csinálni vagy érdemben elkezdeni) pedig nem vagyok rossz matekból (kiváltképp jó sem, de egy emeltet elég könnyen megírok).


Szóval ne arra alapoz, hogy csak a tanár szívat, hanem kösd fel a gyatyádat és tanulj komolyan. Ha tanár nem tanít, akkor magadtól sem ártana, ha van egy kis időd. Egyetemre általában az emelt az alap szóval ilyen alapokkal nem lesz könnyű, DE lehetetlen sem. (Persze nem a ZH előtti nap kell sírni, hogy de ez olyan nehéz)

2013. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A meg lehet tanulni kategória. Bár lehet, hogy nem elsőre, de az ÓE legtöbb karán van matek 0, amin bepótolhatod a hiányosságokat.
2013. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Van felzárkóztatás. Meg amúgy is megtanulható. Legrosszabb esetben másfél év alatt (3 félév/tantárgy) csak meg tudod tanulni a féléves anyagot. Elsőre ilyesztőnek tűnhet, de ahogy felveszed az egyetemi ritmust, simán bedarálod a most lehetetlennek tűnő anyagot is. 2-3 hónap alatt az agyad annyira hozzászokik a "működéshez" hogy gyakorlatilag megtáltosodsz.

Továbbá, műszaki területen a tantárgyak erősen épülnek a matekra, így azt nem csak egy "fölösleges szivatás"-ként éled meg, hanem rákényszerülsz a használatára. Önkéntelenül is gyakorlod a többi tárgyra való felkészülés által.

Menni fog az, ha van egy kis kitartásod.

2013. dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!