Miért tartják páran nem elég jónak a Debreceni
Egyetemen a villamosmérnök képzést?
Ha az infó érdekel, főleg a hardveres része, akkor mérnökinfóra menj inkább. Én villamost végeztem, de nekünk az infó kimerült kb egy OKJ szoftverüzemeltető szinten.
BSC-n meg nem fogsz olyan szintű hardveres ismereteket elsajátítani, mint amilyet képzelsz. És leginkább általánosabb területet fed le az anyag, nem kimondottan az informatikával kapcsolatos hardvereket. Nem fogsz megtanulni videókártyát meg alaplapot tervezni. Mérnökinfón viszont átveszitek ezeknek a működését (nyilván nem olyan behatóan), de mégis közelebb áll a céljaidhoz.
A DE-vel kapcsolatban meg leginkább a "diplomagyár" kifejezést szokták emlegetni. Nem jártam oda, annyira nem ismerem, de ha az oda járók is csak fikázzák, lehet benne valami.
2013. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 A kérdező kommentje:
Értem, máshol meg épp azt olvastam, hogy a mérnökinfósok főleg programozni tanulnak.... engem meg tényleg a hardveri rész érdekelne.
Igen, rengeteget programoznak. De az informatika ezzel jár.
Én csak azt akartam kifejteni, hogy villamosmérnök képzésen sem fogsz nagyon megismerkedni az informatikai hardverekkel. Sajnos nincs ilyen szakma, hogy informatikai hardvertervező. :D
De elvégezheted akár mindkét kézést (infó+vili), azzal kerülsz a legközelebb.
2013. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos :)
Egyébként te hová jártál egyetemre? Tudnál egyébként mondani infókat a képzésről? Minden érdekelne :) Mennyire nehéz elvégezni? Emelt érettségik nélkül mennyire nehéz? Sajnos későn döbbentem rá hogy ez a terület érdekel, de am kitűnő vagyok.
PTE-s voltam. Villamos szakos. Nekem nem volt kimondottan nehéz. Sokan viszont aprófát pisáltak, mire elvégezték. Sokan jöttek erre, mert "bekerültek" (irreálisan alacsony volt a ponthatár, így sokan idetévedtek, anélkül, hogy tudták volna mi vár rájuk). Ennek csak alig ötöde végezte is el.
2013. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
Ja, és nem az számít, hogy milyen az érettségid, hanem hogy milyen az eszed, érdeklődésed. Jöttek elit gimiből 400+ pontos felvételikkel emberek, akik 1-1,5 év után nem voltak sehol. És volt olyan szaktársam, aki hármas érettségivel is nagyon jól elvolt. Ha szereted a műszaki dolgokat, érted a matekot, fizikát, akkor nem vészes. Akik seggel tanulnak, azoknak annál inkább. Szép dolog a szorgalom, lehet magolni, és el is lehet így végezni a képzést, de értelme az nem sok van.
2013. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Lányok mennyire vannak ilyen szakon? Mert én is lány vagyok, nem jelent hátrányt?
8/11 A kérdező kommentje:
Ja és te tanultál emelt szinten matekot vagy fizikát egyetem előtt? Mennyire nagy hátrány ha én nem? Angol tagozatos vagyok.
Lányok nem túl sokan. De rengeteg lány van az építész/építőmérnök hallgatók között. Meg környezetmérnökök nagy része... Szóval van bőven társaság.
2013. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
Ja, és nem tanultam semmit emelt szinten, viszont szakirányos középsuliba jártam (amit felfoghatunk akár emelt szintnek, ha akarunk). Nekünk még nem kellett emeltezni semmiből (az csak 1-2 éve van, ha jól tudom). Csak az a lényeg, hogy legyen benned hajlandóság és tehetség az absztrakt összefüggések átlátásához, megértéséhez. Ez a matek és fizika alapja.
2013. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: