Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez, hogy SZAKDOGÁHOZ...

Hogy van ez, hogy SZAKDOGÁHOZ mindenki tesztet akar kitöltetni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Mert mindig látom, hogy facebookon kuncsorognak tesztkitöltés miatt a kis candidátusok.


Én BME Gépészen végeztem, nekem a szakdogához nem kellett ilyen hülyéskedés, sőt egyik ismerősömnek sem. Mi kaptunk egy feladatot és azt meg kellett oldani. De ahogy látom, a könnyebb iskolákban a szakdogának ez a közvélemény-kutatás valami esszenciális része. Gondolom azért, hogy valami statisztikai varázslatot is kelljen csinálni a szakdogába ne csak a rizsából álljon ki....


Mondjuk ha úgy nézem az én szakdogámba is volt adathalmaz, csak épp azt nem emberektől kértem be, hanem mérőműszertől, olyan 1000 mérési pontot :D


2013. dec. 3. 00:28
 1/6 reptoid ***** válasza:
100%
Vannak, akik gépekkel foglalkoznak, vannak, akik emberekkel. Így aztán az adatokat is máshonnan szedik. Ezért nem kell lenézni, le könnyebb iskolázni őket. Mellesleg néhány BME-s volt osztálytársam is csinált kérdőíveket a szakdolgozatához, aztán ők is mérnöki szakra jártak, szóval jó eséllyel itt sem áll meg a statisztikás csiribú-csiribá és rizsázás, ha a te gondolatmenetedet követjük.
2013. dec. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hűű de nagyképű itt valaki.. Képzeld én az orvosin is csinálok kérdőíveztetést, egyszerűen mert a témám ezt követeli meg. És nem hinném hogy az én Semmelweises orvosi diplomám kevesebbet fog érni mint a te gépészetid... Könnyű volt nektek, hogy egy adott témát kellett kidolgoznotok, nálunk az agyunkat is kellett tornáztatni mire témát találtunk. Bár gondolom nem mostanában végeztél.
2013. dec. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen kedves előző, valóban orvosin is lehet a magtudon szerencsétlenkedni, normális tudomány helyett, és kérdőíveket töltögettetni...

Én is orvosira járok, és meg kell nyugtatnom, a társaságot, hogy a kérdőíves szakdogák általában az orvosin a vicc kategóriába tartoznak.

2013. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
egyébként oké, hogy kérdőiveztetni kell, de én kitöltöttem már pár ilyet és nagyon bagatel kérdések vannak...kb a nyilvánvalóra kérdeznek rá.
2013. dec. 3. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a kedvencem az, amikor rákérdez, hogy milyen képzésre járok, de nincs ott az osztatlan... Na ott szoktam befejezni a töltögetést.
2013. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tipikusan annak az esete, amikor a BME-s kretén (tisztelet a kivételnek) lenézi a bölcsészeket. A bölcsész szakdolgozatoknak is van hipotézise, amit - ha úgy tetszik - mérésekkel kell alátámasztani. Ehhez szépen meg kell szerkeszteni a kérdőívet, kitöltetni emberkékkel, majd SPSS-ben, vagy más hasonló programban ki kell értékelni. Tudniillik némely bölcsész tanul pl. matematikai statisztikát és nem csak rizsázásból áll az élete (meg a szakdogája).


Egyébként meg szívességet teszel azzal, ha nem töltesz ki semmilyen kérdőívet, mert az arcoddal úgyis csak ferdítenéd a statisztikát.

2013. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!