Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar egyetemek nagy része...

A magyar egyetemek nagy része már tényleg csak a sikkasztásról szól?

Figyelt kérdés

Tehát nem a lényegi képzésről, oktatásról, tanításról, hanem egy őrületes patkányversenyről a tanári, szakvezetői, stb pozíciókért, eus pályázatokért, protekciós diákok családjának támogatásáért?


Mert én ezt vettem észre. A saját kőbe vésett szabályaikat húzzák keresztbe böfögve, hivatalos igazolásokat szarnak le, de ha valami ellenünk szól, hasonlóan hivatalos igazolásokat tolnak a nyakunba, hogy azért nem lehet mert ez van és ez a szabály.


Például a tanár közli félév elején, hogy neki nem tetszett amit ezen a héten csináltam és ezek után ne is számítsak rá, hogy aláírja a jegyemet a félév végén. Több százezer forintról van szó egy tárgycsúszás esetén még az intézmény költségvetésén belül is, nem lehet ezt úgy alkalmazni mint valami megrovást.


Tanítani szart sem tanítanak. Nem értem mi ez az egész, ráadásul százmilliós támogatások tűnnek el a semmiben és amikor valami anyagi dologról van szó, például fából vagy agyagból kell lemodellezni valamit, 500 forintot is kifizettetnék a diákkal.


Nekem úgy jön le nem szól másról az egész, csak arról, hogy egy bizonyos patkány kör lehalássza a pénzt az állami forrásról és közben eltartson egy látszat intézményt.



2013. nov. 29. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát olyan érzésem van, mintha az egész rendszer felülről lefele úgy lenne elfojtva, hogy fönt minél több pénzt tudjanak nyom nélkül eltűntetni, és ez az egész már annyira domináns, hogy szinte az utolsó kredit szempontjából is befolyásolja az oktatás színvonalát.
2013. nov. 29. 18:41
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem beszélve a protekcióról, amit már reklámoznak is, például egyik órán mögöttem vihogott egy srác amikor az egyik igazgatóról volt szó, és épp azt okzatták, hogy mennyire kell őket tisztelnünk, szóval ott vihogott a srác a tanárnak, hogy az igazgató az egyik rokona, szóval neki erre nem kell odafigyelni, és azt hitte vicces ezzel.


Régen az ilyet titkolni volt szokás, mert mondjuk ha bebizonyosodott, hogy azért vették fel, mert elintézték, főleg, hogy állami pénzekről is szó van, ösztöndíjat és szoctámot is nyilván hasonló "rokoni" alapon kap, kipics.zhatták az egész vezetést a helyéről.


De hogy manapság ez ilyen nyílt is csak azt mutatja, hogy mennyire kényelmes dolguk van "odafönt" egyeseknek.

2013. nov. 29. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Normális egyetem, normális karának, színvonalas szakára kell menni, és nincsen ilyen probléma. Orvostanhallgató vagyok, és soha senkitől nem hallottam olyat, hogy visszaélés lett volna a vizsgákkal, vagy valaki azért bukott volna meg, mert nem fizet, másik orvosi egyetemen tanulóktól sem hallottam hasonlót. Ráadásul jelenleg a hallgatói önkormányzatunk is teljesen korrekt.

Szóval nem értem miről beszélsz...

2013. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
művészeti egyetemre jarok. persze szivesebben mennek az orvosira de nem voltak annyira tisztanlatoak a szuleim, hogy tudjak milyen palyara tegyenek, ezert ez jutott.
2013. nov. 29. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem másokat kell hibáztatni a saját sikertelenségünkért. Nem a szüleid dolga a te pályaválasztásod, és nem az ő hibájuk az, hogy te milyen szakra jársz. Ha az őseimen múlott volna, akkor én most teljesen másik szakra járnák. Az sem feltétlenül a tanár hibája, ha a munkád vagy a hozzáállásod a tantárgyhoz nem jó.
2013. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, teljes mértékben.
2013. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!