A villamosmérnököknek minek ennyi matek?
Semmi értelme, haszna nincsen. Van több ismerősöm, rokonom is a szakmában, mind azt mondja, hogy az egyetemről gyakorlatilag csak a papír a haszna (meg egy-két alap). Integrálni, deriválni csak zh-n és vizsgán tudtak, aztán el is felejtették.
Úgy tudom, ezeket csak az fogja használni valaha is, aki kutatómérnöknek megy, ez pedig max 1%-a a végzősöknek. Akkor minek ez a kínzás?
Nem kell rá ok.
Mert kell és kész.
Ha nem érdekel vagy nem tetszik nem kell arra a szakra járni.
Azért kell, hogy ne egy csőlátású, önálló gondolatokkal nem rendelkező birka legyél, aki csak végrehajt. A matek pedig számos készséget fejleszt, így még ha nem is fogsz belőle mindent napi szinten használni, akkor sem haszontalan.
Másrészt pedig ez a diploma csak egyféle végzettséget ad, vagyis villamosmérnökit. A célja pedig, hogy a szakmán belül bárhol megálld a helyed, akár kutatómérnökként is. Egy jogászképzésnél sincs olyan, hogy valaki csak nemzetközi jogot tanul, vagy csak büntetőjogot; egy orvosképzésnél sincs olyan, hogy valaki csak plasztikai sebészetet tanuljon, mert hogy ő csak azzal szeretne foglalkozni. Egy középiskolai fizikatanár sem fogja napi szinten mátrixok sajátértékeit megoldogatni, de talán nem hátrány, ha egy bizonyos műveltséget megszerez abból (és a hozzá szorosan kapcsolódó) a tudományokból, ami(ke)t tanítani fog; ehhez pedig ez is hozzátartozik.
Egyébként meg van főiskolai képzés is, ami inkább gyakorlati jellegű. Bár matekot ott is tanítanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!