Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi kar, Pécs vagy Szeged?

Jogi kar, Pécs vagy Szeged?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, és mindenképpen jogot szeretnék tanulni, de Pestet alapból kizártam. Tapasztalatok érdekelnének leginkább:

-milyen a színvonal

-milyen környéken van? Mert ugye manapság az is fontos szempont,hogy a környék/az ott élő emberek mennyire veszélyesek...



2013. nov. 18. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szegeden nagyon jó a színvonal, jó a közbiztonság. A kar egy épületre lokalizálódik, amely gyakorlatilag a város szívében található.
2013. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem Pécs. Szuper
2013. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szeged.nem is lehet kérdés.
2013. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 free spirit válasza:
100%
Pécs! Én is a jogon tanulok, a kornyek nagyon jo, nyugott, a belvarosban van, kellemes tanulasra abszolut alkalmas kozeg, es a tudaskozpont is a kozelben van ahol egy kulon emetnyi jogi konyvbol lehet valogatni.
2013. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
Szeged sokkal jobb az uncsim a pécsibe jár de aztmondta szar :D
2013. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szegeden az ÁJK a belvárosban van, gyalog a könyvtár 8 perc. Vele szemben ott a Tesco, egy köpésre van a sétálóutca (gyakorlatilag az mellett van), a buszpályaudvar is sétatávolság. A vasútállomásra meg elmész a szintén közeli egyes villamosig és már ott is vagy. Nekem barátnőm tanul Pécsen, igaz, nem jogot. Magát a várost nagyon szereti, de! Télen komoly szívás. Szeged mellől jár oda, ha leesik a hó, 1 nappal hamarabb vissza kell mennie, hogy biztos időben ott legyen. Azt mondja, hogy ott nem szórják a járdákat, nincs rendesen eltakarítva a hó, lefagy, csúszik minden, ami azon a dimbes-dombos tájon elég szívás. Valamint az a rengeteg gyilkosság, ami ott volt, nagyon megijeszti. De ettől függetlenül szereti Pécset, nagyon szép város, Orfű, Abaliget ott van egy köpésre, stb.


Szegeden a belvárost mindig felszórják, nagyon jó a tömegközlekedés, én a könyvtárat imádom (A PTE könyvtára barátnőm karától nagyon messze van, nem szereti, ráadásul az egyetemi épületek is elég messze vannak, Szegeden pedig egy kupacban, ha a JuGyu-t nem számítjuk), nem is olyan nagy város, de az egyetemistáknak sok szórakozási lehetőség van, meg kulturális program is akad szép számmal. Szóval én már voltam barátnőmnél néhányszor Pécsen, és bár ott a BTK (én arra járok) egyik épülete pl. a Füvészkertben van, amit imádnék, nem bántam meg, hogy nem oda jelentkeztem.


Szerintem menj el mindkét városba valakivel és nézzetek szét. Akár a szüleiddel. Nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt, mert nagyon különbözőek. Van, akinek az egyik tetszik, van, akinek a másik. Én imádom Szegedet, a gimit is ott végeztem, igaz, nem vagyok szegedi.


Valamint az is komoly szempont, hogy hogy jutsz el. Milyen közlekedéssel? Mennyi ideig tart? Albérlet vagy kollégium? Mennyit szántok erre? Stb... Tájékozódni kell az árakról.

2013. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan válaszokat megértem, hogy "szertem ez vagy az, mert ide járok, és ezért meg ezért szeretem", de ez, hogy "nem is kérdés"? Az ilyenek honnan cumizzák ki, hogy a másik milyen? Vagy mindkettőt végigjártad? Maradjunk annyiban, hogy vannak szegedi és pécsi diplomás sztárügyvédek, parlamenti képviselők stb... Nem az a lényeg, hogy hol szerzed meg a tudást, vagy hogy a szigorlaton 5 vagy 6 tételt kell húznod, hanem mennyire vagy életképes, mennyire tudod az életben hasznosítani a megszerzett tudást. Tudom, közhely, de igaz.
2016. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!