Valaki aki próbált 2 szakot vinni az egyetemen? Kifejtem.
Egyszerre csak egy szakra nyerhetsz felvételt. Azt lehet csinálni, hogy az egyik szakon elkezdesz tanulni, aztán a következő felvételi eljárással bekerülhetsz a másik szakra is, és végezheted párhuzamosan.
De néhány dolgot tudnod kell: Ha két szakod van, akkor az államilag finanszírozott féléveid duplán fogynak, tehát nem fog mesterképzésre államis féléved maradni. Másrészt 330 pont azért nem olyan nagy szám, hogy azzal ennyire felvágj. Az egyetem köszőnőviszonyban sincs a középiskolával. Az sem biztos, hogy el tudsz akár csak egy szakot is végezni.
Szerintem válaszd ki, amit leginkább szeretnél, aztán ha bejutottál majd meglátod, hogy marad-e még energiád mást is tanulni.
Van ilyen, de szerintem ez a két szak így nem olyan tuti.
Olyanról tudok, h megcsinálta a két szakot egyszerre, de alig volt tantárgybeli különbség.
Szal azzal, hogy bevállalt még egy szakot kb 3 tantárggyal lett több neki félévente.
Gépész, villamos között meg szerintem van bőven különbség, bár ki tudja.
Ha megpróbálnád sok sikert hozzá, biztos keresett leszel.
Hát bezony, a pontszám az nem nagy téma Magyarországon a bekerüléshez. Viccen kívül, akkor van reális esélyed egy gépész meg egy villanyos szakot vinni párhuzamosan, hogyha nem szoktál aludni. Tehát akkor, ha gép vagy, vagy nem emberi lény. Meg lehet próbálni, de nincsen semmi realitás benne.
Gépész, villamosmérnök, informatikus és rokon szakmákkal mind el lehet itthon is helyezkedni, mindegyik jó választás. Mechatrónak olyan szempontból nincsen annyira értelme itthon végezni, hogy nincsen piaca. Tehát, gyakorlatilag nincsen olyan munkahely vagy álláshirdetés, hogy mechatronikai mérnököt keresünk. Hanem olyan, hogy gépész vagy mechatronikai mérnök(ha olyan a munkakör). Vagy például villamosmérnök(vagy mechatronikai mérnök).
Illetve az is igaz természetesen, hogy te elvégzed nem értesz annyira mindhárom területhez közel sem annyira, mint aki külön egy területen végzett.(De úgy amúgy a gépészethez áll a legközelebb alapvetően, mert gépészmérnök képzésből vált ki itthon meg pár országban. Sok országban a gépészmérnök képzésen egy szakirány)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!