Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt érettségi nélkül találok...

Emelt érettségi nélkül találok-e én olyan egyetemet/fősulit ami után lesz állásom egész jó fizetéssel?

Figyelt kérdés
Mostanság már minden ilyen sulihoz kell... Amúgy 4-5-ös tanuló vagyok de az emeltet kizártam mert az nem fog menni jóra.
2009. nov. 17. 22:10
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és kérek szépen iskolákat és szakokat ha tudtok. köszönöm:)
2009. nov. 17. 22:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarásnak nyögés a vége.

Nincs ilyen egyetem/főiskola. Mármint amivel munkát is találnál.

Tudod ahhoz, hogy bekerülj a felsőoktatásba, le kell tenned valamit az asztalra. Sokkal nehezebb lesz az egyetem mint a gimi és ha egy emeltszintűt se tudsz megcsinálni, ne remélj túl sokat.

Nem véletlenül lesz alapelvárás pár éven belül minimum egy emeltszintű. Csak azzal lehet majd továbbtanulni.

Most is lehet még, de hogy meg is élj belőle... Röhej.

2009. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
pénzügy-számvitel szak valami vidéki fősulin. vagy bármilyen szak fizuson, oda nem nagy a ponthatár
2009. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de amúgy én úgy érzem hogy minimum 80%-osra meg tudom írni az érettségiket plusz van egy nyelvvizsgám. Ha minden jól meg 435 pontról indulok, annyi ponttal nem találok valami jó sulit?
2009. nov. 17. 23:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De, annyival igen, de ha te két 100%-os közepet írsz meghívlak valamire:D

Második

2009. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod te, hogy ááá majd megírod az összes közepet 80% fölé és akkor majd bejutsz jó helyre aztán lesz jó állásod stb stb? Ne is haragudj, de ez még elég gyerekes felfogás, olyan rózsaszín ködös. A való életben ez sajnos nem így működik. Nem a pontokat kéne számolgatnod, hanem nekiülni rendesen tanulni és valamiből megpróbálni emeltezni. Nem véletlenül akarják a minimum egy emelt érettségit kötelezővé tenni, mert - legyünk őszinték-, még a hülye is átbukdácsol a középszintű érettségiket és anyuci-apuci pénzén talál végigbukdácsol egy fősulin is, valahogy diplomát is szerez, de mit ért el? Egy képzetlen, buta embert maradót, mert NEM TANULT. Annyival egyszerűbb lenni taktikázás és számolgatás helyett még 2 órát rászánni a tanulása. Én tavaly érettségiztem. Volt, ami a szerencsén múlt (pl. szóbelin jó tételt húztam), de volt ami a tudáson, sőt sokkal inkább azon. Ha veszed a fáradtságot és készülsz rendesen, elhiheted, hogy olyan helyre is bejuthasz, aminek az elvégzése után találhatsz munkát jó kezdőfizetéssel.
2009. nov. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mi akarsz lenni. Most már sajnos ebben az országban nem mindig ad a diploma jó állást. Először legyen egy terved mit akarsz kezdedeni, mert 40-évig (50-60?) azt fogod csinálni, s hadd ne mondjam elég hosszú idő. Ha valamit tényleg akarsz, (de nem úgy, hogy belehalsz, abba amit nem fogsz használni, de mégis kötelező), akkor egy kicsit, hajtsd magad, próbálj ráhangolódni a tantárgyra. Írok, ha akarsz pár honlapot, amin régi emeltek vannak. Vannak ismerőseim, akik rengeteget készültek latinra s volt amikor egy hat soros Cicerót raktak bele az emeltre, volt amikor egy 10 soros Aeneist.
2009. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez előző példa magyarázata: ATTÓL FÜGG mit húzol ki.
2009. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi még nem kötelező. Ha anélkül is megvan a pont akkor bekerültél. Ha megszerzed máshonnan a max plusz pontot akkor nem kell. Azonban ha készülsz, gyakorolsz akkor meg lehet írni egy emeltet is 90%-ra.

Viszont ilyen noname fősulik elvégzése után ne remélj sokat... Ha valóban akarnád, akkor megtennél mindent, hogy bekerülj egy jobb helyre.

2009. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!