Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől számít egy iskola elitnek?

Mitől számít egy iskola elitnek?

Figyelt kérdés
Értem, hogy sokat kell tanulni, és erős az iskola, de honnantól neveznek valamit elit iskolának?
2013. nov. 9. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
magas színvonalú oktatás folyik, az egyetemre felvettek aránya magas, a diákok tanulmányi versenyeken rendszeresen részt vesznek és kiváló eredményeket érnek el, tehetség gondozást végeznek, és még egyebek.
2013. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Sokba kerül...
2013. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kerül sokba. A legjobb gimnáziumok, amiket elitnek hívnak, nem fizetősek. (Apáczai, Fazekas...)
2013. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
De például a tankönyvek, egyéb iskolai dolgok többe kerülnek. Egyik volt osztálytársam ment egy, a helyinél elitebb suliba, ahol nem annyiba fáj az oktatás, mint nálunk...
2013. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából én is elit iskolába jártam, és fizetni nem kellett (kifejezetten pénzügyi gondokkal küzdött a suli), csak elgondolkodtam, hogy mikortól jelentheti ki ezt magáról egy iskola.
2013. nov. 11. 17:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk amúgy voltak olyan tankönyvek, amelyeket nem lehetett megvenni, mondván kevés suli diákjai érik el azt a szintet, szóval abszolút beleszól az állam, hogy mennyiért vehetnek könyveket. legalábbis egy idő után beleszólt. Én csak arra voltam kíváncsi, hogy ezt egy suli önkényesen kijelentheti-e magáról, vagy úgy valaki adja neki a címet.
2013. nov. 11. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek így definiálva, hogy mik az elit iskolák. Tehát ez nem egy konkrét cím, amit különböző feltételekhez kötnek. Viszont most már vannak a tehetséggondozó iskolák, azt hiszem, ott már objektíven felmérték a dolgokat, és ez alapján döntötték el, hogy melyik iskola az. Bár ebben nem vagyok teljesen biztos, javítson ki valaki, ha tévedek.
2013. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenkinek!
2013. nov. 11. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!