Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi szakot gyengébb reálos...

Orvosi szakot gyengébb reálos képességekkel is el lehet végezni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 23:47
1 2
 1/13 reptoid ***** válasza:
El.
2013. nov. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mit értesz gyengébben. 2-3-sal már ne indulj neki.
2013. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó logikai képességek, és baromi jó memória kell hozzá. Egyébként a biosszal le tudod mérni. Ha a bioszt szereted, de a matek, kémia, fizika nem a szíved csücske, akkor még van esélyed. Ha a biosz se megy, akkor viszont felejtsd el az orvosit.

Egyébként ez egy nagyon reálos szak, de főleg józan paraszti észre van szükség.

2013. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 reptoid ***** válasza:

Hát nem tudom.

Én bioszból épp, hogy kettes voltam, a kémiáról ne is beszéljünk. Cserébe matekot nagyon szerettem, illetve a fizikából is jó voltam, talán mondhatom.


Ez eddig az első válaszomnak az ellentétét támasztja alá, de ha végignézek a csoporttársaimon, azt látom, hogy jó részüknek lövésük sincs a logikai összefüggésekről, sokkal inkább a memorizálásban jók. Ezt nem rossz értelemben mondom, hiszen nem vagyunk egyformák.

Mégis az egyetlen tárgy, amivel megszenvedtek az csak a biofizika volt még elsőben. Az utána jövő tárgyaknál pedig nagyon a memorizálás dominál. Nincsenek is semmilyen hátrányban. Ezért mondtam, hogy nem feltétlen hátrány, ha hiányzik a jó reálos képesség, mert itt tudod kompenzálni mással.


Nem azt mondom, hogy mindenkiből szuper jó orvos lesz, de az, hogy az egyetemen eléjük kerülő akadályokat simán veszik, biztos.

2013. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
El. Igazából kell hozzá logika (vagy inkább józan paraszti ész), meg néha kell kicsit számolgatni is, de az anyag nagy részét egyszerűen meg kell tanulni:)
2013. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"de ha végignézek a csoporttársaimon, azt látom, hogy jó részüknek lövésük sincs a logikai összefüggésekről, sokkal inkább a memorizálásban jók."


Ez a szomorú. Az ilyenekből lesznek a semmire se jó, diagnosztizálni tökéletesen képtelen, receptíró robotok és szar orvosok. Nem mintha nálunk nem ez lenne. Éltanulók, de logikájuk nulla.

2013. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
orvostan hallgató vagyok,a kérdésedre a válasz:nem igazán,,,az egyetemen rengeteg a reálos tantárgy,nem elég a logika,a józan paraszti ész,mint ahogy azt páran írták,van biofizika,orvosi kémia,klinikai kémia,bioorganikus kémia,bioszervetlen kémia,szerves kémia,általános kémia,patobiokémia,orvosi genetika,biokémia,molekuláris biológia,biometria,biostatisztika(az utóbbi kettő matematika féleség,nem az,de majdhogynem az)abban viszont egyetértek az egyik válaszadóval,hogy 2-3-al ne indulj neki,az a baj,hogy a biológia szeretete és az h jó vagy belőle kevés,rengeteg a kémia meg a fizika is
2013. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a 7. vagyok,még annyit hozzáteszek,hogy vagy rendesen csinálod vagy sehogysem,ezért egyetértek a 6. válaszolóval,vagy rendes,komoly tudással rendelkező orvos legyen az ember vagy akkor semmilyen,ebben a hivatásban magáról az emberről van szó,ezt nem lehet lazán venni
2013. nov. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes válaszolónak a részletes választ!
2013. nov. 5. 14:18
 10/13 anonim ***** válasza:
az vagyok,aki utoljára írt,amúgy hogy állsz bioszból, meg kémiából?
2013. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!