Valaki elmagyarázná nekem, hogy hogy zajlik a jogászképzés?
Üdv!
Én nemzetközi joggal szeretnék foglalkozni,ha erre lehetne szakosodni.Amennyiben igen,mik ennek a lépcsőfokai?Milyen nyelvtudás szükséges?Hol tud vele az ember elhelyezkedni?Jól jövedelmező hivatás?
Jövőre érettségizem,jelenleg történelem és orosz fakultáción veszek részt.
5 éves, osztatlan képzés van Magyarországon jogász szakon. Az ötéves képzés végén doktori címet kapsz, ehhez azonban rengeteg kegyetlen vizsgán, és a rettegett záróvizsgákon ill. szakdolgozati védésen veszel részt.
Utána még 3 évig valahol jelölti pozícióban kell tevékenykedni, pl. egy ügyvédjelölt ügyvédi irodában, egy leendő bíró bírósági fogalmazóként fog egy bíróságon elhelyezkedni. A szakvizsga sikeres abszolválásával az ügyvédjelölt ügyvéd, a jogi előadó jogtanácsos, a bírósági fogalmazó, bírósági titkár(utána bíró), az ügyész fogalmazó alügyész(utána ügyész) lesz.
Az első év ált. alapozó év, jogtörténeti tárgyakkal és római joggal meg kül. társtudományokkal(pl. filozófia, politológia), ez még nem igazán a joggal, csak annak a fejlődésével, alapvonalaival ismertet meg. Utána másodévtől jönnek be ált. a húzós polgári és büntetőjog (ezek négy féléves tárgyak), és azt meg egyeteme válogatja, hogy nemzetközi jogot mikor tanulnak a hallgatók. Azt 1 évig oktatják, emellett 1 évig van Európa-jog is. Ezen kívül túl kell esni olyan több féléves tárgyakon mint a munkajog vagy a közigazgatási jog, az eljárásjogi tárgyak stb. Szóval nem könnyű, és sokan feladják...
Ha a jogász végzettség mellé van felsőfokú nyelvtudásod angol + még 1-2 másik nyelvből, akkor a jogász diplomával elhelyezkedhetsz nemzetközi szervezeteknél vagy olyan cégeknél, nemzetközi ügyvédi irodáknál, ahol idegen nyelven tárgyalni, és iratokat szerkeszteni szükséges.
Nehéz elhelyezkedni, de sztem ha tudod, hogy ezt szeretnéd hivatásnak, akkor megtalálod az utad. Sok sikert! ;)
Nemzetközi joggal a legnehezebb foglalkozni, mivel rengetegen szeretnék.
Igazából nem fogsz nemzetközi joggal találkozni 3-4. évig. Akkor annyit tudsz tenni, hogy ott ülsz minden előadáson, felveszel speciálkollégiumokat (választható tantárgyakat - hol hogyan nevezik), összehaverkodsz a tanárokkal stb.
Mindenképpen vegyél részt TDK-n, és ha tényleg komolyan ezzel akarsz foglalkozni, akkor minimum 2 nyelvvizsga, amiből 1 felsőfokú angol, német, vagy francia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!