Egyszer s mindenkorra tisztázzuk a tanulói jogviszonyt és a párhuzamos képzéseket?
Láttam, hogy már temérdek alkalommal kérdezgettek a párhuzamos képzésekkel kapcsolatban és amennyi ember, annyi félét írt.
A BGF honlapján találtam az alábbi bekezdést a gyakran ismételt kérdéseknél:
"Mi a helyzet párhuzamos képzés esetén?
A párhuzamos hallgatói jogviszony azt jelenti, hogy a hallgató egyszerre jár több szakra. A párhuzamos képzésben végzett ingyenes félévek nem adódnak össze. Ha a hallgató mondjuk egyszerre harmadéves X egyetemen, másodéves a Y főiskolán, és elsős Z főiskolán, akkor mindhármat ingyenesen végezheti addig, amíg valamelyik szakon diplomát nem szerez. Így legfeljebb összesen 12 félévig mindegyik képzésben állami támogatott lehet."
Ezek szerint 3 alapszakra is járhatok ingyen, amíg egyikből nincsen diplomám? Az öszeadásos dolgot nem értem. 12 félév jó esetben két 6 féléves szakra elég. Úgy érti, hogy nem kell összeadnom az elvégzett féléveket, hanem időtartamban 6 éven belül végezzem el mind három szakot?
Akik párhuzamos képzésben vesznek részt, megoszthatnák a tapasztalataikat, milyen szakokat végeznek így és mennyire nehéz összeegyeztetni a tanulást?
A téma engem is érdekelne, mert szeretnék még egy szakot bevállalni. :)
Én úgy tudom, hogy ha másodéves vagy X főiskolán és akkor szeptemberben kezdesz Y egyetemen (vagyis a 3. félévedben), akkor az az egy félév 1-nek számít, attól függetlenül, hogy két suliban tanulsz. Azt a részt viszont nem tudom, hogy ha megvan az első diplomád az egyik szakon, utána átkerülsz-e költségtérítésre a másik suliban vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!