Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy oldják meg hogy a két...

Hogy oldják meg hogy a két különböző szakomon az óráim ne ütközzenek vagy hogy el tudjam végezni őket egymással párhuzamosan?

Figyelt kérdés

Idén másodéves szlavisztika-oroszos hallgató vagyok. Jövőre, mikor harmadéves (végzős) leszek, elkezdeném a pénzügy-számvitelt és 1 éven keresztül párhuzamosan csinálnám a kettőt. Hogy oldják meg, hogy a kötelező óráim ne ütközzenek, vagy ha ütköznek akkor is párhuzamosan mindkét szakon elvégezhessem az adott félév(ek)et? (Ez utóbbit úgy értem, hogy ugye egy óráról csak 3-at lehet hiányozni, de ha ütközés lenne, akkor lenne, amiről többet hiányoznék.)

Ha ütköznek, legalább valamilyen igazolást kapok arról, hogy más szak más óráján is ott kell lennem és elnézik ha csak az órák felén vagyok ott?


2013. okt. 20. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Neked kell megoldani.

Senki nem fogja elnézni

2013. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem ugyanazon intézményben van a két szak,

neked kell úgy öszszeválogatnod az órákat, hogy me legyen ütközés

2013. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg azonos intézményben végzed el mind a kettőt. Nálunk ilyen esetben van lehetőség arra hogy egyéni tanrendet lehet kérni, ami azt jelenti hogy nem veszik olyan szigorúan az órákon van részvételt. Vagy másik lehetőség hogy levelezőn kezded el a másik szakot, és ha befejezted az elsőt, átjelentkezel nappalira.
2013. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugyanazon az egyetemen végezném, de nyilván az orosz és a pénzügy más karokon vannak (bölcsész és gazdaságtudományi). Remélem úgy értetted hogy ebben az esetben is lehet egyéni tanrendet kérni.
2013. okt. 20. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!