Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért sok egy 11-12 éves...

Miért sok egy 11-12 éves gyereknek ma napi 5-6 tanóra?

Figyelt kérdés

Mikor én ilyen idős voltam akkor nem jelentett problémát ez. Persze mi gyerekek panaszkodtunk, de ez természetes.

Viszont most folyton ezt a nyavalygást hallom és nem értem, hogy ami 10-20 éve jó volt az most miért lett sok.


Persze tudom, hogy ebbe most belefolytak a pártok is és ezért hangosabbak a nyavalygások, de most minden politikát mellőzve kérdem ezt.



2013. okt. 14. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, 5 óra, heti egyszer-kétszer 6 óra nem lenne sok. Csak nem ennyi van, hanem 7-8 ami más rengeteg, nem hogy egy 11-12 évesnek hanem egy középiskolásnak is. ez egy hatalmas baromság ami az oktatásban folyik, figyelni úgysem tud a gyerek 7. 8. órában, de már a 6. óra is necces.

Emlékszem én még a 80-as évek végén voltam gimnazista, és akkor sok volt heti egyszer 7 óra...

2013. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézzük a törvényt: [link]

6. melléklet.

Mondjuk egy nyolcadikosnak van heti 26 órája+5 tesi, az 31.

Azaz tesiórák nélkül napi öt, egy napig hat órája van, ami nem sok. Tesivel együtt napi hat, egyszer hét.


Egy hatodikosnak heti 23, tesivel heti 28.


Ezek a kötelező órák, a többi óra nem kötelező, de az iskola biztosíthat választható órákat.


Az mondjuk különös ellentmondás, hogy 16 óráig tart az általános iskola, miközben folyamatos tanítással már egy óra körül végeznek a diákok.

2013. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 28 és a 31 óra is sok, testnevelést is bele kell számolni az is óra, és idő a gyerek életéből, de a törvény és a valóság kicsit más. Van pedagógus a családban, látom mi folyik felsőben ...bármit mondasz a gyerekek olyan 1/2 3 körül végeznek a tanítási órákkal..ebben benne van 20 perc ebéd...semmit sem ér az egész....
2013. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsd el, hogy ma sokkal durvább mókuskerékben pörgetik a gyerekeket, mint 10-20 éve. Irreális követelmények és elvárások mellett még szép, hogy sok nekik ennyi tanóra. Pihenni semmi esélyük sem az órák között, sem délután, mert kapnak még egy tonna házi feladatot is, különórákra járnak, sokan olyan családba mennek haza, aminél az is jobb lenne, ha az utcán aludnának... Folytathatnánk. Az oktatási rendszerünk sajnos nem veszi figyelembe a gyereket.
2013. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem felejtettem el, hogy milyen mókuskerék a mostani oktatási rendszer, de akkor arra keresem a választ, hogy ha ennyivel többet kell(ene) tudniuk akkor miért van tele pl. a gyakori ilyesmi kérdésekkel...

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Szerintem elgondolkoztató, hogy egy egyszerű százalék számítás vagy szöveges feladatból egy egyenlet felállítása nem megy a középiskolásoknak (ilyenre is van itt példa bőven)

2013. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg 10. osztályba járok, gimnazistaként és heti 32 órám van, kötelező tesik nélkül, azokkal együtt 34. Én személy szerint bejárós vagyok és annak ellenére, hogy nem járok a tavaly behozott délutáni tesikre, délután fél 4-nél előbb semmiképp sem érek haza (hozzáteszem, hogy 40 perc a busz út oda vissza). Átlagban minden napra jut legalább egy dolgozat, de ha az nem is, felelés biztosan, így muszáj óráról órára tanulnom ami napi legalább 2-3 óra, arról nem is beszélve, hogy a suliból hazaérve, agyilag gyakorlatilag teljesen kivagyok merülve. Összességében kilehet ezt bírni, a gázabb része szerintem inkább az, hogy a sok új információ miatt gyakorlatilag semmi nem marad meg az agyamban, sem pedig az osztálytársaiméban. Hiába írok egy 5-ös témazárót x anyagból, amire a következő anyag végére érünk abból már semmit nem fogok tudni, ami szerintem a sok anyag gyors leadásának köszönhető, SZERINTEM.
2013. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előttem szólóval maximálisan egyetértek. És persze sajnállak is, hogy most vagy középiskolás. Ez borzalmas, elveszik a fiatalok életét a semmiért. Képtelen belátni az oktatás hogy a kevesebb több ebben az esetben. Inkább stabil tudás maradjon meg, mint hatalmas anyagon átrohanjanak az iskolákban, és végül semmit sem tud a gyerek, csak stresszel nap mint nap mert hirtelen nagy anyagot kell megtanulni, és megfelelően előjön e a rövidtávú memóriából az adott dolgozatnál, aztán mér két nap múlva semmi sem marad belőle.
2013. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!