Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha a karon belül...

Mit tegyek, ha a karon belül a szakomon kvázi nincs lehetőség TDK-zni?

Figyelt kérdés

Egyik tanár közli, hogy keressek céget. Mégis hol és hogyan? (Piacképtelen szak)

Másik tanár pedig a szakhoz nem kapcsolódó területekre akar terelni. Pedig én a szakhoz kapcsolódó témába szeretném beleásni magam.


Nem ajánlanak céget, vagy nem segítenek találni külső konzulenst, nem adnak szakirodalmat, amit olvashatnék most ősszel, tavasszal meg lehetne kutatni.

Sőt, témát is csak tessék-lássék javasolnak, és csodálkoznak, hogy nincs témaötletem. Honnan lenne?


Mégis mit tegyek?


2013. okt. 2. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nekik kellene előállni témával? Ez a kutató feladata. És hogyan adjanak konzulenst és szakirodalmat, ha még témád sincsen? És miért mentél piacképtelen szakra? Témaötlete onnan van az embernek, hogy részleteiben rálát egy szakterületre, és meglátja a hiányosságokat vagy fejlesztési lehetőségeket. Ha nincs ilyen képességed, akkor javaslom online kurzusokon tanulj még egy kicsit (edX, Coursera, stb.).
2013. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Még tavasszal lett egy témaötletem, amire azt a választ kaptam, keressek céget. Mégis honnan a viharból? Első évet épphogy befejeztem, protekcióm nincs....


Aztán ősz elején másik témával, egy ismerős közölte, hogy nincs annyi idő, mert bonyolult és keressek céget... Megint: honnan?

A tanár meg közölte, hogy mi a gond ezzel. Tényleg nem volt jó témaötlet, letettem róla.


És onnantól következett, amit a kérdésben írtam.


Honnan a túróból legyen nekem témaötletem? Másodévesként? (Elvileg akkor jó TDK-zni...)


Csak annyit tudok, hogy bele akarom ásni magam egy területbe, meg nem elég, hogy a tanár leadja az anyagot, én megtanulom és visszaadom. Ki akarom próbálni magam. Meg kapcsolatokat építeni.


Ezt tudom, a sulinak kutya kötelessége segíteni ebben.


Ismerősöm másik iskolában odament egy tanárhoz, milyen témában lehet kutatni? A tanár adott témát, mostmár kutat, jövőre TDK-zik.

2013. okt. 2. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk a Műszakin tényleg vannak publikus témaötletek, amikből meríthetsz ha nincs jobb, de jellemzően kapott témából a többség semmi értelmeset nem tud kihozni. Én általában alig tudok dönteni, hogy melyik ötletet kutassam ki, időhiány miatt.


Megkérdezhetem milyen témában kutatnál, vagy milyen szakhoz kapcsolva? Rengeteg külföldi egyetemen van kutató ismerősöm, és elég sokat foglalkoztam kutatások biznisszé változtatásával, lehet lesz valami ötletem. Írj privátban.

2013. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!