Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyibe kerülne kb. és...

Mennyibe kerülne kb. és megéri e érte harcolnom?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék rendőr lenni... most kezdtem el szakközépiskolát... ezután Pestre a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre szeretnék menni... hogy majd Hadnagy és szépen lassan nagyobb és nagyobb rangú legyek.... Jog,Fegyveres szervezetek és vagyonvédelem, Speciális órák... mindet nagyon élvezem és tudom/értem is... de sajnos nem vagyunk gazdagok és édesanyám azt mondta lehet nem lesz pénzünk rá.... de ha kell akkor elmegyek nyáronként dolgozni v veszek fel diákhitelt is... és azt szeretném megtudni h mennyibe lenne a 3 év? előre is köszönöm
2013. szept. 20. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Van államilag támogatott képzés.
2013. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és meik az?
2013. szept. 20. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogyhogy melyik? Minden szakból (bár ebből nem tudtam kihámozni, hogy tulajdonképpen milyen szakra szeretnél járni) indítanak államilag támogatott képzést.
2013. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Melyik!!! Rossz helyesírással nem vesznek fel! Különben tényleg minden szakból van államilag támogatott.
2013. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a problémád, akkor most érettségi után kezdted a rendészeti szakközepet. Ez drágább mint az egyetem sokkal. Mivel nappali a képzésed dolgozni nem igazán fogsz tudni mellette diákmunkát. Minimális amit ösztöndíjba kapsz.

Az egyetem már most jobb megoldás lett volna neked. hisz az ingyen van, ha jól tanulsz és rossz a szoc helyzetes akkor elég szép összeget kapsz mint ösztöndíj, és egyetemi beosztás mellett lehet diákmunkát vállalni.

Felesleges volt azt a 2 évet szakközépbe menned ha úgyis az a célod hogy magasabb rangba dolgozzál.

Ha már így döntöttél akkor a 2 év után állásod lesz, mert aláírtad hogy elvállalod azt ahova helyeznek. Levelezőre fogsz menni egyetemre úgyis, munkahelyed fog támogatni ebben tanulmányi szerződéssel. Csak tanulnod kell anyagilag nem lesz semmi gond. Miért hiszik ezt hogy milliókba kerül a felsőoktatás amikor ingyen van?(csak aki fizetősre jelentkezik az fizet érte..aki államira annak nem kerül semmibe)

2013. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért vitatkoznék azzal, hogy ingyen van a felsőoktatás. Magáért az oktatásért valóban nem kell fizetni, viszont arról sehol nem szól a fáma, hogy vannak bizony súlyos összegű tankönyvek (pl. orvosin az anatómiai atlasz majdnem 50-60 ezer forint), ha valaki bejárós, akkor bérletet kell fizetni, ha kolis, a kolit, ha albérletes, az albérletet... Szóval azért át kell gondolni. De természetesen az egy óriási segítség, hogy a tandíjat nem kellene kifizetni. Ha nem kerültem volna be államira, én sem tudtam volna mindezt finanszírozni, hacsak nem nyúlok a Diákhitelhez.
2013. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg ingyen van, ha úgy működik mint nálunk a HHK-on. Ott a hivatásosok kaptak kötelező jelleggel szállás+kaját+ utazási kedvezményt.
2013. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!