Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e tanulmányi ösztöndíj a...

Van-e tanulmányi ösztöndíj a Miskolci Egyetemen?

Figyelt kérdés
A ME gépészmérnöki szakára járok, az előző félévben 3,7-es átlagot produkáltam 27 kredittel, az ösztöndíj indexem 3,31. Azt hallottam 3,0 átlag fölött járna tanulmányi ösztöndíj, én azonban nem kaptam eddig még és kételkedem benne, hogy fogok egyáltalán. Mikor szokták utalni a Miskolci Egyetemen az ösztöndíjakat, a hónapnak melyik szakaszában? Kinél kérdezősködjek, ha meg akarom tudni, hogy jár-e nekem egyáltalán ösztöndíj, ki az illetékes ez ügyben? Az ügyintézőnktől kérdeztem, ő azonban nem tudta megmondani.
2013. szept. 18. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanulmányi osztályon érdeklődj. Akár a központi TOn, ahol a diákod is érvényesítik.

Én úgy tudom hogy csak 4es átlag felett jár.

2013. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ME Térítési és juttatási szabályzat részlete

Tanulmányi ösztöndíj

70. §

(1)358 359 A tanulmányi ösztöndíjra a hallgató az előző félévi tanulmányi eredménye alapján jogosult.

A tanulmányi ösztöndíjra jogosultság alsó határát és sávjait, a szak tanulmányi átlagának

figyelembevételével a SZÖB javaslatára a Kari HÖK – a dékán egyetértésével – állapítja meg.

Az egyes hallgatóknak megállapított tanulmányi ösztöndíj havi összegének el kell érnie a

hallgatói normatíva öt százalékának megfelelő összeget. A tanulmányi ösztöndíj legmagasabb

összege nem haladhatja meg a hallgatói normatíva jogszabályban megállapított havi

összegének négyszeresét.

(2)360 Tanulmányi ösztöndíj a kari tanács vagy a dékán döntése szerint a karon, illetve szakon vagy

évfolyamon belül azonos tanulmányi eredmény (teljesítmény) elérése esetén azonos

mértékben jár. Ennek összegét a SZÖB javaslatára a kari HÖK – a dékán egyetértésével –

állapítja meg.

(3)361 Az éves szinten képződött ösztöndíj-maradványról az Egyetemi Ügyfélszolgálati Központ a

Pénzügyi Osztállyal egyeztetve december elsejéig karonkénti kimutatást készít, melyet a kari

SZÖB rendelkezésre bocsát. Az ösztöndíj maradványt a kari SZÖB-ök, a kari HÖK-ök

egyetértésével, a jelen szabályzat keretei között más egyszeri juttatásként használják fel, mely

döntésről tárgyév december 10-ig tájékoztatják az Egyetemi Ügyfélszolgálati Központot.

(4)362 A tanulmányi átlageredményt a Tanulmányi és vizsgaszabályzatban foglaltak szerint kell

kiszámítani.

2013. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
+csak akkor kapsz tanulmányi ösztöndíjat ha a mintatanterv összes tárgyát teljesítetted a félévben még a estnevelést is.
2013. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez baromság
2014. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!