Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgy ütközésnél mi a teendő?

Tárgy ütközésnél mi a teendő?

Figyelt kérdés

Első félévemet kezdem, 2 gyakorlatom ütközik. Már nem tudok módosítani a Neptunban. Nekem kellett felvennem tárgyakat, a TO-s semmit nem csinált. Pedig mondták az ismerőseim, hogy első féléveseknek mindig a TO-s veszi fel a tárgyakat, vagy a Neptun rendszergazda. Ehhez képest felvettem 23 kreditnyi tárgyat a 27 helyett (az összes kötelezőt és kötelezően választhatót) de most nézem, hogy ütközésem is van. Sőt, elvileg 30 kredit kell egy félévben, de ha az összes tárgyat összeszámolom ami a legelső félévre vonatkozik akkor a szabadon választhatókkal együtt is csak 27 jön ki, na mindegy...engem az ütközés zavar, ilyenkor mi van?


Vagy esetleg tanártól megkérdezem, hogy átmehetek-e másik időpontra gyakorlatra, mert akkor is van 1 órám?


:/


2013. szept. 8. 18:24
 1/9 A kérdező kommentje:
A másik időpontra még vannak helyek a neptun szerint arra a gyakra.
2013. szept. 8. 18:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos helyeken valóban a TO intézi ezt első félévben, de közel sem mindenhol!

Ez a te hülyeséged volt, hogy nem néztél utána, ráadásul még ütközősre is vetted fel a tárgyakat.

Ha már vége a tárgyfelvételi időszaknak (és nálatok eszerint vége van), akkor 2 dolgot tehetsz:

-To-n még tudnak órát felvenni/leadni neked, de ez nem ingyenes "móka"

-Megbeszéled az adott tanárral, hogy ütközés miatt hadd mehess egy másik kurzusába (ezt általában megengedik)

2013. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én hülyeségem volt...órarend csak az egyetem honlapján van. Ugyanis felvettem a tárgyakat a neptunban, de ott semmi információ nem volt az órák időpontjáról, az órarend fül teljesen üres maradt, szóval még jó hogy megtaláltam az órarendet, eszerint nézem.


Tanulmányok - Órarend: üres az egész, hiába vettem fel a tárgyakat. ez nem hinném hogy az én hibám lenne. Miért nem lehet tárgyfelvételnél időponti adatokat is közölni? Hallgatói névsor, oktatók, jegyzetek...minden ott van a kurzusnál csak a dátumok nem. Így meg persze, hogy nem töltődik ki a neptunos órarend.

2013. szept. 8. 18:40
 4/9 A kérdező kommentje:

"-Megbeszéled az adott tanárral, hogy ütközés miatt hadd mehess egy másik kurzusába (ezt általában megengedik)"


Jobbat én se tudok...hely még van bőven ott a neptun szerint.

2013. szept. 8. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt az időpontos cuccot nem tudom, nálunk minden ott van.


Esetleg nem az ELTE-re jársz? Mert ott elég kacifántos rendszer van minden fityfenével.

2013. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

NYME-GEO


Kurzus adatok, órarend fül: semmi


Az összes tárgynál ez van. Tehát gondolom emiatt üres is a neptun órarend. A honlapon viszont vannak órarendek mindegyik félévre, ezt használom. Szépen paintben bejelölgetem, hogy melyik nap mi lesz, aztán kész. És épp néztem, hogy 2 gyakom ütközik. Ezért írtam ki kérdést.


A Neptunt nem én szerkesztem. A tárgyak időpontjait, dátumait illene szerintem a rendszergazdának vagy akinek kell kitölteni.

2013. szept. 8. 18:55
 7/9 A kérdező kommentje:
2013. szept. 8. 18:58
 8/9 A kérdező kommentje:
2013. szept. 8. 18:58
 9/9 A kérdező kommentje:
2013. szept. 8. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!