Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű érettségi?

Emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Idén nyáron sikeresen letettem a felsőfokú angol nyelvvizsgát. ELTE-BTK-n szeretnék majd továbbtanulni, ahová kötelező az emelt szintű érettségi. Szeptember 5-ig lehet jelentkezni, és eléggé beparáztam.

Van-e itt esetleg olyasvalaki, ki anglisztikára jár? Hány százalékos emelt szintűt kéne ahhoz írni, hogy felvegyenek?

Tudom, hogy 60%-tól 5-ös, de sajnos a százalékot viszi tovább az ember, s nem az érdemjegyet. Tavaly előtt tettem le a közép szintűt, ami 96%-os lett, most gyakoroltam egyet (összecsaptam, nem néztem át) és a szövegértés, a nyelvtannal együtt 86%-os lett.

Próbálkozzak vele most ősszel, vagy várjak májusig?



2013. szept. 3. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Idén 402 volt a ponthatár az ELTE-re, ez egy kb. 75 - 78 %-os emelttel teljesíthető volt. Hogy jövőre mennyi lesz, ez csak az érettségi eredményeken múlik. Szerintem ha sikerült a felsőfokúd, akkor nyugodtan megpróbálkozhatsz vele ősszel.
2013. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálkozz most ősszel, ha a felsőfokúd sikerült, akkor ennek is mennie kell. :)
2013. szept. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, akkor ma szerintem jelentkezni is fogok! :)

Igazából még csak 11.-es vagyok, tehát két év múlva felvételiznék, csak az iskolában nem tanulom az angolt, és minél hamarabb túl szeretnék rajta esni, hogy jövőre más tantárgyakra tudhassak koncentrálni.

2013. szept. 4. 07:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Miután az ötös emeltért jár a középfokú nyelvvizsga, egy felsőfokúval bátran menj oda. A parázás természetes érettségi előtt, májusban se lesz másképp.
2013. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!