Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány félévet támogat az állam...

Hány félévet támogat az állam az én esetemben?

Figyelt kérdés

Az idén fejeztem be a jogi asszisztensi felsőfokú szakképzést, ami 4 féléves volt és most felvettek védőnőnek, ami 8 féléves képzés. Ez belefér még vagy lehetséges, hogy az utolsó néhány félévet már önköltségesen kellesz befejeznem?


Előre is köszönöm a válaszokat



2013. aug. 28. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A második képzés mindenképpen végig fizetős nem??
2013. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, hogy ez a 4 féléved beszámít-e, mert okj-s képzésekben nem vagyok otthon. De ha 8 félév alatt el tudod végezni a képzésedet, akkor mindenképpen benen vagy a 12 államilag finanszírozott félévben. Ha nem számít bele, akkor még marad is 4 a végére.


(Első pedig minek ír, ha lövése sincs a dologról?)

2013. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12 félévet finanszíroz állam. Ha felsőoktatási intézményben végezted a jogi asszisztens képzést, akkor 8, ha más suliban, akkor 12 féléved van még. Valószínűleg Te még pont el tudod végezni a védőnő szakot úgy, hogy nem kell fizetned. De ha csúszol időközben, akkor már fizetned kell (ha az előző képzésed FSZ volt).
2013. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
FSZ-ben végeztem, nagyjából én is így sejtettem, köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 28. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!