Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 5 évfolyamos idegenforgalmi...

5 évfolyamos idegenforgalmi szakközépiskola milyen szakmát ad?

Figyelt kérdés

Első év csak ugymond nyelvi előkészitő volt.De most van szakmai tantárgyunk is pl:gazdaság és társadalomismeret, szállodaismeret, viselkedéskultura..

5.év véggén fogok valami szakmát kapni? Hova mehetek dolgozni ilyen suli után?


2013. aug. 6. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolában nem kapsz szakmát, az csak érettségire készít fel. ezt neked vagy szüleidnek nem mondták el?

Szakmát érettségi után tudsz szerezni.

Közvetlen szakmát (általános iskola után) csak a szakmunkásképző iskolák adnak.

2013. aug. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, előző tanévben kezdted a sulit. Rátok már új szabályok érvényesek (heti 5 tesi, önéntes szociális munka stb.) Ezek az érettségik adnak szakmát is, mint régebben is. Különbség viszont, hogy nem lesz teljesen egyenértékű azzal, mintha OKJ-n szerezted volna. Szerintem ez még nincs pontosan kidolgozva, mert volt/van jelenleg egyéb probléma is, ez meg még messze van... Gundelbe jársz?
2013. aug. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat: ) igen oda.
2013. aug. 7. 11:03
 4/13 anonim ***** válasza:
A Gundel fizetős-e?
2013. dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, csak az estiseknek van tandíj!
2014. jan. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
köszönöm a választ. Egyébként milyen suli ? jó a közösség ? ( u.i. bocsi , hogy zavarlak de egy Gundelesnél a Gundelt nem ismeri senki jobban )
2014. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó. Először féltem, hogy nagy suli, elsikkad az emner, de családias a hangulat. Az épület elég gáz, de a közlekedés nagyon jó. A tanárok normálisak, sok a jó fej. Csomó rendezvény van, mindenben segítenek. Akin viszont nem lehet (lóg, bukdácsol) kirakják hamar. Sötétbőrűek nincsenek. Szóval van elvárás, de megéri!
2014. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kb. egy 4-es átlag megfelelő ? Hanyadik osztálytól vannak ilyen ,, speciális " órák? Nekem nagyon szimpinek tűnik és nem is van annyira messze közlekedéssel.. " nincsenek barna bőrűek " hál' istennek. Jővőre fogok felvételizni , de inkább legyek tudatos és így több időm van.
2014. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4-es átlag? Próbálj meg a félévin javítani,hátha nem késő. Ilyenkor sok tanár engedékenyebb, nehogy rajtuk menjen el a felvételi. Magyar-matek-töri-nyelv a legfontosabb.

Sima szakközépben már 9.-ben vannak cukrász-pincér-szakács gyakorlatok. IFO-ban és nyelvi előkészítős osztályban 2. évtől vannak vendéglátós órák.

2014. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát már nem nagyon tudok javítani.. de még írunk egy csomó dogát amit ha megírok 4-re vagy 5-re akkor csak megtartom a 4-es átlagom.. Meg a matek lerontja.. De abból megkapom a 4-est mert olyant tanulunk és írni fogunk belőle amit tudok :) Téged milyen átlaggal vettek fel?
2014. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!