Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan jegyzeteltek az...

Ti hogyan jegyzeteltek az előadásokon?

Figyelt kérdés
Most megyek egyetemre és eléggé parázok ilyen másfél órás órákat hogy fogok tudni végigjegyzetelni úgy, hogy még olvasható is legyen. Egyáltalán sok múlik egy jó jegyzeten? Ti mi alapján jegyzeteltek? Egy ilyen előadás alkalmával kb mennyi oldalt írtok?

2013. aug. 4. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
elkérem a haveromról :)
2013. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy, mert nálunk szinte már minden anyagot kiadnak. De ha meg nem, akkor ott a könyv, vagy már vki volt olyan rendes, hogy írt jegyzetet...:D
2013. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell jól jegyzetelned..elég ha jóban vagy azzal aki jobb jegyzetelő mint te..:)

De az se baj ha 1,5 óra alatt 2-3 oldalnyi vázlatpontot írsz csak le..Mert úgyis könyvből fogod tanulni..az csak szamárvezető amit előadáson leírtál..

Ha azzal töltöd az előadást hogy mindent körmölsz és még olvashatóan, akkor nem vagy képes gondolatban követni az előadást, az összefüggéseket felismerni. Mert azon jár sz eszed hogy beérd az élőbeszédet az írásban..meg tudod e olvasni amit leírtál..

Nekem az a tapasztalatom hogy aki mindent ír és van 80-100 oldalnyi kézi jegyzete az csak magolni fog vizsgára is..az meg egy jobb oktató kiszúrja és kész a bukás.

2013. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én minden fontos dolgot megpróbálok leírni kapkodva. Természetesen a végére egy ide-oda nyilazott és firkált, átláthatatlan dolog lesz belőle, ezért otthon beviszem gépbe. Így ki tudom emelni a tényleg fontos részeket, a magyartalan és értelmetlen mondatokat átfogalmazom. Azért jó erre szerintem időt áldozni, mert a végén kevesebb anyagot tudsz hatékonyabban megtanulni, és nem kell azon agyalni vizsgaidőszakban, hogy mégis mire gondolt a tanár szeptemberben az adott bekezdésnél.
2013. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Használj diktafont, és akkor tudsz figyelni, elég az ábrákat lerajzolni. Persze ha engedi a tanát, hallottam már olyat, hogy nem engedte.


Nálunk a legtöbb tanár PowerPoint bemutatóval dolgozott előadáson, és ezeket feltették a közös szerverre. Második félévtől azt csináltam, hogy ezeket előre kinyomtattam, 4-et egy oldalra, kétoldalasan, és ezekre írtam rá, amit pluszban mondott a tanár, példákat. Amelyik diávakat átlépte, jelöltem. Amelyikről sokat beszélt, azt is, csak felkiáltójellel. Ezzel elég jól ki lehetett találni, mi lesz a ZH-ban... Ha szóbeli vizsgás a tárgy, akkor a ppt-t, az ajánlott irodalmat megnéztem, és tételszerűen kidolgoztam. Ezt mindig folyamatában, mert vizsgaidőszakban erre nincs elég idő. Ezzel otthon átismételtem az anyagot, és már szinte tudtam is. Igen, én voltam az, akit mindig nyaggatak ezekért a fájlokért :)

2013. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legyen meg a jegyzet kinyomtatva, és az előadáson csak a megértéshez szükséges pluszt írd meg.


Múlt századi csökevény hogy az egyetemen mindent jegyzetelni kell ezért sok tanszék még mindig nem készít jegyzeteket. Ahol ez van ott lázadni kell!

2013. aug. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon tantárgy és oktató függő.

3 részre osztanám:


1. Amikor a tanár csak a táblára ír és a táblán magyaráz.

Ekkor nagyon jól lehet jegyzetelni, mert a tanár és a hallgató haladási sebessége megegyezik.

(Persze ez akkor igaz, ha olvashatóan írnak a táblára, és nem az utolsó padokban ülsz, érdemes az első 6-8 padsoron belül időben helyet foglalni!).

Előadásonként kb. 8-10 A4-es oldal az így készített jegyzet.

Vizsgákra jól fel lehet belőle készülni, mert a saját jegyzetedben jobban eligazodsz mint egy kinyomtatott powerpointban.


2. Amikor kivetítőn történik az oktatás: Szinte lehetetlen és felesleges is jegyzetelni. Gyakran követhetetlenek az ilyen előadások, akár bemenni is felesleges időhúzás, az oktató gyakorlatilag csak feolvassa ami ki van vetitve, ennek meg semmi értelme...


Egy előnye van: Ezeket a kiveített anyagokat általában közzéteszik a tanszék honlapján, letölthetők, ki lehet nyomtatni, ahogy már írták és esetleg bevinni előadásra, hogy azt "kiegészítsd".


3. Az oktató ki is vetít, meg ír a táblára is. Ekkor tényleg kész káosz az egész. A hallgatók többsége összezavarodik.

Viszont ezt tudják az oktatók is, ezért a zárthelyik pl. tesztes feladatok lesznek, azt javítani is könnyű, meg nem is bukik mindenki.

2013. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még a 2. ponthoz egy megjegyzés:


Van olyan előadó aki csak az előadás után kb. 1 héttel rakja ki az anyagot.

Na ez a szívás, sem jegyzetelni nem tudsz, sem bevinni a kinyomtatott jegyzetet...

2013. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!