Fontos! Kissé belezavarodtam! Melyik szak mit takar az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karon?
Germanisztika [néderlandisztika], germanisztika [német nemzetiségi], germanisztika [német], germanisztika [skandinavisztika]?
Jövőre tanulnék tovább, emelt szintű német és angol érettségim van (jeles mindkettő), régebben pedig csináltam egy TELC komplex nyelvvizsgát is. (B2) Az kellene a 4 közül, amelyik a legkönnyebb, mert egyetem mellett több tanfolyam elvégzését tűztem ki célul. Jár oda valaki? Mik a meglátásai/tapasztalatai? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!! :)
Tudod te, hogy ezek mit jelentenek?
néderlandisztika = holland
német nemzetiségi / német ez szerintem érthető
skandinavisztika = svéd, norvég, dán nyelvek iránya, ezekből egyet választasz
...
Itt ne a legkönnyebb alapján indulj el, hanem az alapján, hogy MIT SZERETNÉL TANULNI.
Igaz én most leszek elsős, de germanisztikás, német szakirányon. Tapasztalataim még érthető módon nincsenek, de szerintem ne nagyon akarj tanfolyamra járni, pláne ne többre. Bár nem tudom, milyen tanfolyamokra gondolsz. Egyetemen már csak arra koncentrálj, ami később a kenyeredet fogja adni, itt már nincs idő más irányba kacsingatni. Hidd el, én most szeptemberben megyek angol emelt nyelvvizsgára, mivel augusztusban nem volt időpont rá, de ha ne adj Isten nem sikerül én már csak jövő nyáron próbálkozok. Remélem, hogy még viszonylag az elején letudom. Egyetem közben is lesznek teendőid (beadandók pl. ha jól tudom), a vizsgaidőszakról nem is beszélve. Hidd el, ha tehetném, azonnal beülnék egy nyelvtanfolyamra egyetem mellett, mert az angol és a német mellett még egy harmadik nyelv is érdekel. Sőt, valamelyest még egy negyedik is. De muszáj a saját szakomra koncentrálnom. Ha túl sok irányba kellene teljesítened, könnyen meglehet, hogy nem felelsz meg egy egyetemi vizsgán például - nem akarom falra festeni az ördögöt, csak egy példa volt -, mert nem volt elég időd felkészülni. Rendben, vannak pótvizsgák. És ha említett ok miatt az se jön össze? Senki nem fogja figyelembevenni az időhiányod, akkor sem, ha ilyen szorgos vagy, hogy több dologgal foglalkozol egyszerre. ^^' Sőt, ha túl sok irányba kell teljesítened, könnyen meglehet, hogy nemhogy az egyetemi fronton, de a többin se felelsz meg. Akkor meg főleg nincs értelme az egésznek. Ráadásul nem elég, hogy fáradt lennél, még a kudarcokból kifolyólag jönne a stressz is és esetleg az önbizalom csökkenése, és így tovább... Lássuk be, ez nem jó. Ez csak egy ördögi csapda lenne. Sajnos muszáj leszűkítenünk azt a kört, amivel foglalkozni akarunk. Én is kismillió dolgot szeretnék még tenni, komolyan, ezt minden cinizmus vagy vicc nélkül állítom. Szóval, mindezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy nem szabad túlvállalnod magad, szóval inkább ezeket fejben tartva tervezd meg a jövődet. :) Nem véletlenül terjedt el a közmondás, miszerint sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. :) Azt a szakot válaszd, amelyen olyan képesítést szerezhetsz, mellyel később szeretnél elhelyezkedni a munkaerő piacon. :)
Ami még a vizsgákat illeti, nyelvszakokon van egy alapvizsga az első év végén. Az tulajdonképpen a nem az adott szakra valókat kiszórja a szakról, szóval nem szabad lebecsülni, komolyan kell venni, egész évben rendesen tanulni. Ráadásul első évben épp elég lesz belerázódnunk az egyetemi kerékvágásba. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!