Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel "ér kevesebbet" egy...

Mennyivel "ér kevesebbet" egy levelezőn szerzett diploma egy nappalisnál?

Figyelt kérdés
Sokkal rosszabb a megítélése?
2013. júl. 31. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Pontosan ugyanazt a diplomát kapod, ugyanazok a képzési és kimeneti követelmények. Nincs ráírva az oklevélre, hogy levelezőn vagy nappalin szerezted. Én levelezőn tanulok, mert mellette dolgozni is kell:) Vizsgákon teljes mértékben ugyanaz a követelmény mint nappalin, csak nálunk inkább az írásbeli vizsgák jellemzőek. Annyi a különbség, hogy levelezőn előadáson össze van sűrítve az anyag, a tanárnak nincs ideje annyit időzni egy témánál mint nappalin. Ez által nehezebb is, mert esélyed nincs, hogy órán ragadjon rád valami, mindent otthon kell magadnak megtanulni. De ugyanazt mint a nappalin. Az államvizsga tételei is teljesen ugyanazok, szóval nem "ér kevesebbet" (bármennyire is nagy az arca néhány nappalis diáktársnak).
2013. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Én most nappalisként szólalók meg. Általánosítok. Nem mindenkire igaz, de általánosan igen is az.


Az első válaszoló által leírt dolgok igazak, jóval nehezebb levelezőn csinálni, már alapból úgy végigülni egy szombatot irritáló dolog, sajnos volt hozzá szerencsém. Azt mondom, hogy ÁLTALÁNOSAN kevesebbet ér. Hogy miért? Levelezős munka mellett tanul, így jóval kevesebb ideje van meglehetősen több dologra, mint egy nappalisnak, innentől kezdve, jóval nagyobb az esély, hogy kettesekkel fog vergődni. De hát, nincs ezzel gond mondhatnánk, megkapja a diplomát, miközben a diplomához tartozó anyag 50-60%-át tudja. Most elnézést, ha megsértek valakit, de MIÉRT kapja meg egy olyan ember ugyanazt a diplomát amit én, mikor az tudásomnak a felét tudja csak? Miért kezelnek egyenlőként, mikor az én tudásom kétszer akkora és miért van ugyanakkora esélye munkát találni neki, mint nekem? Félreértés ne essék, nappalin is vannak akik kettessel vergődnek, de azok az emberek olyanok is... (nem érdekli őket, vagy csak munka elől menekülnek vagy csak papír kell nekik, de nem szeretik amit csinálnak) Engem ez mindennél jobban felháborít, én kihajtom a belemet, mert szeretem azt amit tanulok, a többiek (csoporttársaim) leszarják, amire tanulok 3 hetet, ők azt letudják 1-2 nap alatt, elmondják kettesre és megvannak magukkal elégedve, utána megkapják azt a diplomát amit én vérvéríjtekés munkával. Hát hol van itt igazság? Hol egyenlő a kettő egymással? Hol lehet a kettőt egy kalap alá venni? Igen, tény, hogy én jobb leszek a szakmai világban, de ahhoz munka kéne először, nem? Magyarország meg olyan, hogy nem nézik mi hányas csak meglegyen... Innentől kezdve meg vagyok lőve.


Tehát összességében azt mondom, hogy statisztikailag drasztikusabban nagyobb az esélye annak, hogy kevesebbet ér. Ha a levelezős is neki áll és megcsinál mindent ötösre, akkor az teljesen korrekt, sőt odamegyek és én leszek az első aki kézen fogva gratulál neki a nehéz körülmények között elért teljesítményéhez, csak az a baj az ilyen ritka.


Egyébként én TTK-sként nyilatkoztam, lehet itt ez erőteljesebben előjön, mert bemagolni be lehet a dolgokat gyorsan, de megérteni teljesen más tészta. (Sőt, azt mondom, hogy itt még az itteni ötös is kevesebbet ér valamivel, mert sok kis trükk és egyéb ilyen dolgok kimaradnak a levelezősöknek és ezeket önszorgalomból felhozni szinte lehetetlen, főleg munka közben.) Megértem a levelezősöket és semmi bajom nincs is velük, sőt én nagyon szívesen segítek nekik megérteni a dolgokat a környezetemben, mert tudom, hogy milyen nehéz az amit csinálnak és nagyon tisztelem is őket ezért, ez nem az ő hibájuk, hanem a felsőoktatásé, de még inkább azt mondom, hogy Magyarországé a hozzáállásával (Amerikában nem csak azt nézik, hogy mit hányasra csináltál, de azt is, hogy hol, ez alatt erre gondolok.)

2013. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Elso valaszolo vagyok. Nem olvastam el vegig amit irtal, csak a kettesekkel vergodesig. En 4esekkel es 5osokkel vergodok munka mellett. Annyit tudjal, hogy a diplomaban lesz jegy, ami a szakdolgozat jegyebol, a zarovizsga jegyebol, es a tanulmanyi atlagbol all ossze. Szoval nem ugyanazokkal az eselyekkel fog indulni a munkaeropiacon aki 50 szazalekkal kevesebbet tud nalad. Ezen feleslegesen haborogsz. Csak ennyirol szerettelek volna tajekoztatni:)
2013. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom így van-e, de több helyen is arrogancia és fúj ez nappalis érzésem volt, miközben olvastam. Ha nem olvastad végig, akkor legyél szíves ne válaszolni rá, mert több dolgot se vettél figyelembe azok közül amit leírtam, ez olyan, mint ha valamit félig bevennék a számba és megmondanám az izét. Tudom, hogy mi alapján adják a jegyet, de mint fentebb leírtam (megismétlem a kedvedért, már ha ezt végigolvasod), hogy itthon a lényeg a megléten van és a minőségen. Ezenkívül tettem megjegyezést a szakosodástól függően is, de azt már nem olvastad. Én amit írtam a legjobb szándékkal írtam, ha megsértettem valaki, akkor sajnálom, de nem fogok vitatkozni senkivel... főleg, ha még arra se veszed a fáradságot, hogy elolvasd a véleményemet, ami szerintem elég erőteljesen tükröz a valóságot.
2013. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért megyek levelezőre, mert nem tehetem meg, hogy ne dolgozzak. Sajnos engem anyuci meg apuci nem tud támogatni otthonról (főleg, mert apucim nincs is), és magamnak kell mindent megteremtenem. A levelezős lehetőség azért is jó, mert az ilyenek is esélyt kapnak, mint én is, akinek nincs támogatottsága. Szóval szerintem egy nappalistól igazán elvárható, hogy "kitanulja a belét", hisz nincs más dolga se, én meg kidolgozom a belem, így nyilván kevesebbet tudok tanulni is. Ez így igazságos.
2013. aug. 2. 15:31
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem igazságos, én nem azt mondtam, hogy nektek könnyű vagy hülyék vagytok, nem tudom miért kell felháborodni ezen. Én leírtam az igazságot, de még azt is kihangsúlyoztam szándékosan, hogy általánosan igaz. Egyébként, ha tudni akarod 11 éves korom óta fél árva vagyok. Az egyetlen oka, hogy nappalin tanulhatok azaz, hogy kapok árvaságit. Ha elmennék koleszba, még félre is tudnék tenni belőle, megtudnék úgy élni. Én ehelyett inkább odaadom édesanyámnak több mint a 90%-át és vállalom a napi két óra vonatozást és két óra sétát. Együtt rakjuk össze a napi megélhetést (igaz ő többet add bele), én nem szipolyozok ki senkit. Nem panaszkodni akarok csak leírtam a helyzetemet, nekem sem olyan könnyű ezt csinálni évekig. A körülményektől függetlenül nem igazságos, hogy valakit kevesebb tudással annyira vesznek, mint mást a szakéletben. Nem értem miért lenne az? Attól, hogy valakinek rosszabbak a körülményei nem fognak egyszerűbbek lenni a munkában adódó problémák amiket meg kell oldani, nem értem.
2013. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmiben se, nincs ráírva a diplomára MI ugyanazokon a vizsgákon ülünk bent mint a nappalisok, ugyanazt kell megtanulni, annyi könnyítéssel, hogy vizsga előtt nincs beugró vagy csak egy beadandó van, de így is nehezebb. Reggel 8-tól este 8-ig szombaton, sokszor pénteken is ott kell ülni, össze van sűrítve, sokat otthon kell feldolgozni, elolvasni.
2013. okt. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Csak annyit az előttem szólónak aki képes volt egy hatalmas több oldalas monológot írni, hogy sokan levelezősök közül dolgoznak mellette mert vagy nincs pénzük hogy csak tanulással tölthessék idejüket, B már a második diplomájukat csinálják amire nem akarnak megint 3 évet eltölteni nappalisként és közbe otthon ülni. És képzeld a munkáltatók elkérik a diplomádat és sok esetben az INDEXEDET IS! És megnézik gyakorlatban is mennyit tudsz, szóval baromira nem fogja egy nappalis vagy levelezős ketteske az állást megkapni, ha ott van egy akinek ott a sok 5-se. Sőt jegyek nem minden, lehetsz te 5 mert benyalod a könyvet és közbe szar vagy gyakorlatból, mert csak magolni tudsz, ezért a munkaadók sokszor azt is nézik mennyi gyakorlati tapasztalatod van! Én most akarok majd levelezős képzésre menni mert nekem már van diplomám és dolgoznék mellette, de szeretnék valami más jellegű dolgot is tanulni.
2014. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nagyon-nagyon régi a kérdés, de nem tudtam elmenni mellette..:) Én tanultam nappalisként, és levelezősként is ( alapot nappalis, mestert levelezőn), szóval azt hiszem tudok objektív lenni. Azt gondolom nem ér kevesebbet a levelezős diploma a nappalisnál, sőt valamilyen szinten szokták is értékelni a munkaadók, hogy munka mellett még tanul az illető, mert sok helyen fontos, hogy lássák a tanulási hajlandóságot, mert a munkához elengedhetetlen a folyamatos fejlődés. Lehet persze az ellenpélda is, ahol azt gondolják, hogy a tanárok engedékenyebbek a levelező tagozaton, mert azért ők is emberek, és tudják, hogy mindenki dolgozik és/vagy szülő is, akaratlanul is kicsit figyelembe veszik ezt (már aki). De összességében sok interjún vagyok már túl, de a legtöbb helyen nem is érdekelte senkit, hogy mit tanultam, hányasra végeztem, hány db papír sorakozik a polcon. Látták, szeretek tanulni, ez pipa. Ezen kívül pedig bombáztak a szakmai kérdésekkel, és tettek fel olyan kérdést is, amit tudták, hogy nem fogok tudni, de érdekelte őket, hogyan reagálok, megpróbálom-e logikusan levezetni, gondolkodom-e, vagy csak simán passz és kész. Soha nem kérték el a diplomámat, vagy bármilyen papíromat, azt sem kérdezték meg milyen jegyekkel végeztem.


Röviden, akit nem érdeke a hosszú verzió: Mindegy, milyen képzésen veszel részt, senkit se érdekel, ha talpraesett, szorgalmas vagy és szakmailag megfelelsz, akkor könnyen elhelyezkedsz.


Aki meg azon sír, hogy ő ötössel végzett és mégis inkább olyat vesznek fel, aki 2-essel végzett, az gondolkodjon el, hogy nem minden a tanulás. A szorgalom fontos, de van olyan ismerősöm, aki 2-es 3-asokat kapott mindig, alig tanult valamit, még is azt mondom a legokosabb ismerőseim egyike. Én sokat tanultam, rengeteg végzettségem van, általában jó jegyeket kaptam. Mert nekem nem adatott meg a zseni vér, ezért a szorgalmammal kompenzáltam :) El tudtam helyezkedni a szakmámban, nem panaszkodom, de ehhez nekem kellett a sok sok év az iskolapadban, így működik ez a világ, mindenkinek sok sikert kívánok hozzá.

2018. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én levelezőn tanulom, munka mellett, ráadásul olyan munkát végzek, aminek elég sok köze van a tanulmányaimhoz. Pénzügy-számvitelt tanulok, és ilyen területen is dolgozom.

Szerintem levelezősként 5 év releváns tapasztalattal előbb fogok nagyon jó munkahelyet találni a jegyeimtől függetlenül, mint az, aki nappalin színötössel vitte végig azt a 6-7 félévet. Sokat számít a tapasztalat, nem csak az elméleti tudás... azt a gyakorlatban is kell alkalmazni, amire sok friss diplomás képtelen.

2018. márc. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!