Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE emberi erőforrások vagy...

BCE emberi erőforrások vagy BGF pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a corvinus jobb, de a szakok közül meg a pénzügy. Meilyk legyen?
2013. júl. 13. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Az,h melyik suli a jobb, nem ilyen könnyen állapítható meg. Kb. mindenki azt mondja,h az övé a jobb. Én BGF-es vagyok (gazdmenes), van jópár BCE-s ismerősöm is, illetve olyan is, aki mindkét suliba jár egyszerre (bgf-gazdmen és bce-pénzügy).


Így amiket hallottam és tapasztaltam: a BCE sokkal hallgatóbarátabb, mint a BGF. A BGF-en egy csomó tantárgy-egymásraépülés van, a tanárok/tanszékek sokkal jobban gec1znek veled, mint a BCE-n. A BCE-t azért mondják jobbnak, mert van több külföldi kapcsolata is, meg sok ember még mindig úgy van vele h "de az egyetem!", a BCE-n végzettek közül többen kerülnek magasabb beosztásba, mint a BGF-esek közül, de ehhez hozzátartozik az is,h ott többen vannak az igazán pénzes emberek gyerekei... Szoktak lenni minden évben vendégelőadók, egyikőjük -egy fontosabb magyar cég vezérigazgatója- mondta,h csak nálunk és a BCE-n szokott előadást tartani (sztem nem hiába) és van egy közkedvelt mondata, ami kb: "a BGF katonákat képez, a BCE vezéreket. Sok múlik a vezéreken, de lényegében a katonák nyerik meg a csatákat".


Ami az említett két szakot illeti, az emberi erőforrásokról (hr-ről) legtöbben úgy tartják,h haszontalan, a hresek végzik az "aljamunkát", ilyen gyere ide-menj oda, ezt csináld-azt csináld, ők a mindenesek, de kétlem,h ez mindenhol így van. Normális helyen normális és fontos az ő munkájuk is. A pénzügy-számvitel az köztudottan nehezebb és elismertebb. Az idei évig úgy vélekedtem,h pénzügy-számvitelből a BGF a legjobb, egyrészt azért mert a kezdetek kezdete óta, mikor még nem BGF-nek hívták, ezt tanították a suliban, másrészt a hatályos magyar számviteli törvény egyik (talán a legfontosabb) megalkotója se hiába itt tanít. De mivel most nyugdíjaztak sok tanárt, így ő is erre a sorsa került, más szaktekintélyekkel együtt, szal jópár jó tanártól megkellett válnia a sulinak.


Én biztos,h pénzügy-számvitelre mennék, nem hr-re.

2013. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod :) Egyébként a BGF felé hajlok, főleg hozzászólásod elolvasása után. A matek nagyon nehéz? Mert sajnos nem matek tagozatos suliba járok, nem tudták megoldani a faktot sajnos így emeltet se fogok tenni. Hátrány lesz ez?? Megköszönném ha írnál nekm egy kicsit h milyen ez a BGF és miket tanultok. Köszönöm még1x
2013. júl. 13. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a matek az, amin a legtöbben elhasalnak. Általában 2 félév matek van: matek1-analízis és matek2-valószínűségszámítás. Az analízis az elhasalós tárgy. Nálunk úgy van,h első óra elején íratnak egy tesztet középiskolás anyagból, nekem anno 3 éve ha jól emlékszem volt benne 1 db egyenlőség, 1 db egyenlőtlenség, 1 függvényábrázolásos és még vmi. Akkor még úgy volt, hha nem értél el 50%-ot akk javasolta a tanár,h járj a sulis előkészítőre. De ha jól hallottam tavalyi évben aki nem érte el, annak kötelező volt bejárni erre, mert minden évben nagyon sokan buknak analízisből és így akarják ezt a problémát megoldani. Egyébként nem sok köze van a középsulis matekhoz, mert ennek a tesztnek a megírása után gyorsan lerajzolják a középsuliban tanult függvényeket és ahhoz kapcsolódó dolgokat, aztán jön a deriválás és integrálás. Sztem nagyon vészesnek tűnik mikor ott ülsz és nem értessz semmit meg mikor elkezdesz tanulni rá, de sok idővel és kitartással megcsinálható. A valószínűségszámítás meg kb. gyerekjáték az analízishez képest. Ja igen, az előbbi BCEvsBGFről még annyit,h a BCE-n analízisből deriválás-integrálásban kérik a trigonometrikus dolgokat is, BGF-en nem, de ennek ellenére sztem nálunk nehezebb. Van egy haverom, aki mindkét suliba jár, először a BCE-n írta a valszám vizsgáját, 3-as lett, majd úgy gondolta h az a BGF-es valszám vizsgájára is elég lesz, de nagyon mocskosul elhasalt rajta.

A tanult tárgyak itt elérhetőek az órarendekben: [link]

Én gazdmenes vagyok, nagyon sokban nem tér el a psz-től, amik ott vannak: ugye matek1-2, mikro-makroökonómia-nemzetközi gazdaságtan, számvitel-pénzügyi számvitel 1-2-vezetői számvitel, pénzügy-vállalati pénzügyek 1-2,adózás 1-2, menedzsment, marketing,statisztika 1-2 stb. persze számvitel szakirányon több számvitel, pénzügy szakirányon több pénzügy van. Mindegyik tárgyról sok idő lenne írni, de ha vmi érdekel, akk írj privátot és válaszolok rá amint tudok.

2013. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erről a statisztikáról írnál valamit amit ott tanultok?Stat.1-2 azt hiszem,már ha van.Matek nem gond.Nekem egy félév volt kb. ami a bgf 2 félév matekja.Most csináltam mat 2-t mat 3-at.Még van 2 félév.omg.

Köszi!

Kérdező:bocsánat az off-ért!

Egyébként pü-re menjn és jó bankhoz!

2013. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást, nagyon remélem hogy ha leülök és foglalkozok vele akkor nem fogok elhasalni. Egyébként csak kiváncsiságból kérdem..a BGF mennyivel nehezebb mint a debreceni egyetem?? Mert a DE gazdmen-ről azt hallottam hogy alig van órájuk.
2013. júl. 13. 21:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát a stat1-2 az a tipikus, kb. mindenhol stat1-2 néven szereplő tárgy :D

Stat1: alapdolgok, mint az átlagok, módusz, medián, alsó-felső kvartilis, szóródás stb. számítása. Koncentráció, asszimetria, idősorokból a nagyon alapok, viszonyszámok, asszociáció, standardizálás, korreláció, indexszámítások, indexsorok.

Stat2: mintavételek (EV, többlépcsős, rétegzett stb), torzítatlanság, konzisztencia, hatásosság, elégségesség, intervallumbecslés, hipotézisvizsgálat (egymintás, kétmintás, varianciaanalízis stb), 2 és többváltozós korreléció-regresszió, idősorok.

Am itt gazdmenen van külön statisztika szakirány, az a király! :D

Ahogy én megfigyeltem a gazdmen az sehol sem ugyanolyan. Nálunk pl. majdnem ugyanaz, mint a psz tantárgyak tekintetében, csak a követelmények valamennyivel lazábbak, meg ugye más szakirányok vannak. Gazdmenen statisztika, vállalkozásszervezés és team business, pszen pénzügy és számvitel. És régebben nézegettem a debreceni gazdmen tárgyait, vannak eltérések bőven. Mondjuk az is hozzátartozik,h a gazdmen elég sokmindent átkarol. Sztem alapból a gazdmen inkább több területen próbál kisebb tudást adni, a psz pedig egy területen erőset. És Debrecenben biztos könnyebb, mert sok olyanról hallottam, aki nálunk kezdte a gazdment, vagy akár a pszt és később átment a Debreceni Egyetemre. Meg am az is megszokott volt régebben (lehet ma is),h olyan suliba jelentkeznek hallgatók, ahol könnyebb teljesíteni az analízist és a számvitel alapjait, aztán bíznak benne,h áttudnak iratkozni hozzánk (vagy a BCE-re, BME-re).


Én megszerettem a gazdment és ha újrakezdhetném akk nehéz lenne eldöntenem,h átmenjek-e pszre vagy ne, mert én itt a statisztikát eléggé megszerettem, viszont úgy veszem észre,h psz-szel jobbak az esélyek elhelyezkedni. Mert ha a bankoktól eltekintünk még akkor is vannak nagyobb könyvizsgálócégek, ahol szép karriert lehet befutni, vagy az is jól néz ki az önéletrajzodban, ha csak egy pár hónap gyakorlatot végzel pl. a Big Four vmelyikénél.

2013. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszi!!!Végre egy értelmes ember!Termelésmenedzsment és mat 4 alatt kb. ez az anyag.csak kicsit bővebben :(.

Most már világos mik ezek.

2013. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ez is bővebb, csak próbáltam csoportosítani és úgy felsorolni, plussz még van egy alkalmazott számítástechnika tárgy, ami kb. hipotézisvizsgálat számítógépen statisztikai programmal és excel-le. Meg szakirány még szélesebb, mert ott van szó a statisztika, mint tudományág történelméről, módszerek kialakulásáról, kérdőívkészítésről és az azzal kapott eredmények bemutatásáról stat módszerekkel, teljes KSH témák :D meg 1-2 finomság
2013. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!