Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi nyelvoktatási...

Az egyetemi nyelvoktatási minőségileg milyen színvonalon van?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egyetemtől, szaktól függ, de az, hogy a diplmához kell nyelvvizsga, még nem garancia arra, hogy ott lesz is lehetőséged tanulni.
2013. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A csoda jogi karon az angol olyan, hogy kb. mi röhögtünk a tanár kiejtésén. Amúgy többnyire semmilyen színvonalon mozog, kivéve, ha be tudsz nyomulni valami jó tanárhoz. Érdeklődj majd a felsőbb éveseknél, hogy kihez van értelme felvenni az órát.


Bár nekem már megvoltak a nyelvvizsgáim, két felső fokú is, így csak arra mentem, amire muszáj volt ("szak"nyelv), de ha azt is nézem, hogy ugye latint kellett tanulni és végül is az is nyelv, meg azt is egyetemi stílusban oktatják, na meg, hogy nem vagyok hülye, amit a két fent említett nyelvvizsgám is bizonyít, de latinul két mondatot nem beszélek, mégis levizsgáztam, gondolhatod. Úgy nézett ki, hogy kb. felírta az oktató a példát a táblára, majd közölte, hogy ez nem megértés kérdése, be kell magolni és kész. Mondott még három példát és mentünk tovább. Úgy a második hónap táján (heti egy alkalommal volt latin) olyan dolgokat vettünk, amit a csoporttársam évek latin tanulása után vett, mikor már komoly versenyekre járt. Természetesen mindezt "ez nem megértés tárgya, be kell magolni, menjünk tovább" színvonalon.


De anyám pl. vénségére elment a Károly Róbertre és neki tetszett a nyelvoktatás ott, pedig semmi nyelvérzéke nincs szegénynek.

2013. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Abszolút intézményfüggő. Én BME-re jártam, ott volt kötelező szaknyelvi kurzus, amire együtt járt mindenféle szakos ember és ezért nagyrészt alap geometriai szókincs volt soron, ami nem túl érdekes és hasznos.


Viszont jártam francia alapozásra is és ott meg nagyon nyomták a dolgokat, szinte túlságosan is. A BME-nek saját nyelvi intézete van és tudtommal még mindig ingyen lehet ott nyelvi kurzusokat felvenni. Kreditet nem kapsz érte, de vannak erősebb tanárok. A csoportok rendszerint nagy létszámmal indulnak, aztán lemorzsolódik a többség, de a maradék használható tudással távozik.

2013. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vacak
2017. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!