Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondanátok olyan Budapesti...

Mondanátok olyan Budapesti gimnáziumokat, ahol közepes szintű az oktatás? Nem egy fazekas szintű elit iskolát keresek, de azért nem is gazdasszonyképzőt :D

Figyelt kérdés
Néhány suliból már lekéstem a nyílt napokat mint pl a Leöveyből, tehát aki oda jár, az írhat róla:) köszi előre is!
2009. okt. 18. 12:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Tényleg, a Raoul eszembe se jutott, pedig most oda járok egyetem mellett okj-ra. :)

Tényleg nagyon jó suli :)

A Széchenyis.

2009. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi a Leöveyvel kapcsolatban?:)
2009. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
bármire kiváncsi vagyok, de inkább érvekre hogy miért jó suli :) meg jólenne ha valaki megmondaná, hogy mikor lesz a nyílt nap, mert a honlapon nem találtam :S, de lehet, hogy csak én vagyok béna. és köszönöm a válaszokat :D
2009. okt. 26. 10:35
 24/31 anonim ***** válasza:

A Leöwey jó suli..

Még tudnám javasolni Erzsébeten a Nagy Lászlót és a Kossuthot.

2009. okt. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nos a Leövey azért jó, mert közepes szintű színvonalas oktatás van. Aki onnan kikerül az jó eséllyel megy egyetemre. Rengeteg tagozat van most már, bármit választhatsz szinte ami az érdeklődésednek megfelel, jövőre épp ezek fognak indulni:

-nyelvi előkészítő angol nyelvvel(5 évfolyamos)

-nyelvi előkészítő német nyelvvel(5 évfolyamos)

-haladó angol

-történelem-társadalomismeret(német nyelvvel)

-informatika-angol

-mozgóképkultúra és médiaismeret(angol nyelvvel)

-természettudomány(latin nyelvvel)

-dráma(német nyelvvel)

-rajz és vizuális kultúra(német nyelvvel)

-gazdasági ismeretek-angol


A normális órákon kívül 2 db tagozatos tantárgy van.

Egyébként tavaly sokkal kevesebb tagozat volt, pl info-gazdaság volt egybe, meg dráma és rajz, de szerintem jobb, hogy így különszedték.

9-ben csak azt az egy nyelvet tanulod heti 4 órában ami fel van tüntetve (nyelvi tagozatoknál ez nyilván több) 10-ben viszont kötelező felvenni még egy nyelvet az alábbiak közül: angol,német,latin,spanyol,francia,orosz,finn

Tehát választék bőven van.


Egyébként én bővebben egy tagozatról tudok nyilatkozni, ami a term.tud., én oda járok:)


Novemberi nyílt nap pedig november 17-én lesz 9 órától. Előtte lévő héten figyelned kell az oldalt, mert a nagy jelentkezések és a limitált férőhelyek miatt regisztrálni kell az egyes órákra.


Egyéb kérdés?:)

2009. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
köszkösziköszi :) rendben, majd regisztrálok és elmegyek a nyílt napra :) jah és, te hányas átlaggal kerültél be? (ezt már valakitől kérdeztem, lehet hogy te voltál az?)
2009. okt. 29. 07:45
 27/31 A kérdező kommentje:
Nem ezt még nem kérdeztem oké :)
2009. okt. 29. 07:47
 28/31 anonim ***** válasza:
Hát én spec 5.00-ás átlaggal:D Annyi könnyebbségem volt, hogy nem kellett szóbeliznem és első voltam a rangsorban. De amúgy kb 4,00-es átlagtól vesznek fel. De persze soha nem az átlagot nézik, hanem úgy állítják fel a rangsort, hogy felvételi pontok+hozott pontok+szóbeli
2009. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Szerintem nem mindegy, hogy sz@r suliban vagy 5-ös tanuló , vagy a Leövey-ben 3-4-es! Én vaciláltam egy darabig ,hogy átmenjek a Löveyből egy lakóhelyemhez jelentőseben közelebbi suliba (50 km-re lakom pesttől) de végül nem tettem!

Jók a tanárok és még mindig van hírneve!!

2009. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ady Endre Gimnázium.
2012. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!