Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell leadni a diákigazol...

Miért kell leadni a diákigazolványt, ha megszűnik a jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Szakközépiskolában végzek okj-n, nappalis diákom van. Miért kell leadni? Mi történik, ha nem adom le? (Mert mondjuk azt mondom, hogy bocsi, elveszett.)

Elvileg adnak helyette valami igazolást, ez mindenhol érvényes október 31-ig? Sokat utazom, semmi kedvem buszsofőrökkel, ellenőrökkel vitázni ezen... Hogy néz egyáltalán ki egy ilyen igazolás?


2013. jún. 18. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy papírnak néz ki az igazolás, és azt kell felmutogasd. Viszont akkor mondd meg azoknak, akik el akarják venni, hogy addig nem adod le, amíg nem adnak igazolást, mert drága a bkv. Elvileg érvényes október 31-ig, igen... És szerintem nem tudnának mit tenni, ha azt mondanád, elhagytad.

Én amúgy anno, mikor kiiratkoztam egyetemről, nem adtam be a diákomat, de nem is kérték.

2013. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 eperke20 ***** válasza:
100%
Én meg kiírtkoztam egy okj-ről. Kérték, de még az előző diákig.ra kaptam olyan matricát és azt mondtam, hogy még az újat nem kaptam meg. (Tényleg nem kaptam meg újat.) Így még majdnem 1 évig volt diákom.:D
2013. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kérdésed magában hordja a választ, hiszen a diákigazolvány a tanulói jogviszonyt igazolja.
2013. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!