Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában mennyi tantárgy...

Középiskolában mennyi tantárgyból lehet pótvizsgázni jelenleg?

Figyelt kérdés

Üdv!


Sajnos úgy alakult hogy középiskolában (9. osztály) 4 tantárgyból kell majd pótvizsgára kényszerülnöm.

Lényegében 1 tantárgy lett volna, de a szaktanárom 1,73-ra nem adta meg a kettest és abból jön a többi 2 is hozzá! Amikből egyébként 4-4 voltam...


Ilyenkor biztos az évismétlés? Mert nem ismételhetem meg az évet, így is elég nehezek a családi körülményeim. Ha estin, vagy nappali 2 éves idővel akarok érettségit szerezni, milyen esélyeim lesznek a továbbiakban azzal az érettségivel? Vagy lényegében az egy és ugyan az? Azzal is mehetek továbbtanulni?


Köszönöm szépen!!!!


Üdv!


2013. jún. 11. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Tudtommal akár az összes tantárgyból elmehetsz pótvizsgára, de ha a tanár úgy látja, akkor akár egy bukásra is mondhatja azt, hogy nem pótvizsgázhatsz, hanem rögtön évismétlés.
2013. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Az első válasz úgy hülyeség, ahogy van. Volt egy időszak tényleg, amikor nem korlátozták a javítóvizsgák számát, de pechedre tavaly óta ismét limitálva van, csak 3 tárgyból lehet pótvizsgázni, a 4 már bukás.

Olyan viszont soha nem volt, hogy egy tanár csak úgy megtilthassa a pótvizsgát, ez viccnek is rossz.

2013. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
74%

Ez is úgy hülyeség ahogy van!

Fogalmam sincs hogy ezt hol olvastad/hallottad, vagy netán egy vicces kedvű troll/tanárral van dolgunk...

Nem kell aggódni 2010 óta nincs limitálva a tantárgyak száma.

Régen is úgy volt 1-2 tant. pótvizsga, 3-4-5... bukás.

Az hogy bukés vagy vizsga rajtad áll. Vagyis hogy tanulsz e vagy sem.

Nem is lesz limitálva, olyan meg nincs hogy tanár nem engedélyezi, ki kell adnia a pótv. tételeket, a vizsgán meg lesz minimum 1 felügyelő tanár is.

Néhol van szóbeli és írásbeli is, de általában a ponthatárok megegyeznek az év végiéivel! Amúgy középiskolában ameddig nem 2.0 az átlag nem átható meg a kettes, ez törvény rendelet!

2013. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

*Előző vagyok*

Az utolsó 2 sor kicsit ... lett, nem is tudom mi járt a fejemben...

Írásbeli és szóbeli lehetséges, tanárfüggő... a ponthatáros gondolatom meg jól érthető, úgy gondolom!

2013. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, az lett, ezt már én is akartam mondani, de a többi is.

Ugyanis 2012 óta megint csak 3 tárgyból lehet javítóvizsgázni. Ld. pl. [link]

Nemcsak ... lett, de értelmetlen is, először is nincs olyan, hogy törvény rendelet, másodszor meg se törvény, se rendelet nem mond ilyesmit, amiről te beszélsz, ez egész egyszerűen nem igaz, ez mezei hasraütés. Amit napnál fényesebben mutat, hogy garantáltan nem tudsz bemutatni egy ilyen konkrét jogszabályt, aminek száma, címe is van, és effélét tartalmazna.


De azért csak trollozzál le nyugodtan bárkit, aki tényleg tudja, mit beszél és ért hozzá, és még esetleg három értelmes mondatot is össze tud rakni. Igazad ugyan nem lesz tőle, de legalább úgy érezheted, és kiadhatod magadból a feszkót. Hajrá!

2013. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosítom, amit az előbb mondtam: ez a rendelet 2012. VIII. 31. dátumú, azaz ténylegesen csak 2013-tól jelent változást.
2013. jún. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tavaly 8-ból "buktam" de csak 1-ből nem sikerült a pótvizsga, a történelemből! Sokat hiányoztam, rádadásul dolgoztam is :)


A végén 3 -al megyek pótvizsgázni :)


Szurkoljanak kérem szépen :))) Ha sikerül akkor olyan ígéretet teszek hogy végig kitanulom magam, és soha 1-ből nem fogok megbukni! Meg már nyárra rendeződnek a dolgaim :)


Üdv!

2013. jún. 14. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!