Szerintetek nem nagyon durva (és sokatmondó) az hogy egy egyetem a bölcsészkarosoknak nem üzemeltet diplomás pályakövető rendszert?
Az egyetemen van idegenforgalom és szálloda kar, gazdasági kar, műszaki kar + infó is. És mindenhol üzemel a diplomás pályakövetés. Kivéve a bölcsészeknek.
Van minden évben állásbörze. Minden karon. Kivéve a bölcsészen.
Az egyetem vezetése elzárkózik minden magyarázattól, csak kamu dumák vannak: majd lesz, folyamatban. A bölcsészkar kb 20 éves, azóta van folyamatban a pályakövetés.
A gazdasági kar pár éves, ott már van-érdekes.
És az nem sokatmondó, hogy 2013-tól kötelező az emelt érettségi a bölcsészkarra, és már nem 30%-tól jár a többletpont, hanem 50-től?
Magyarország nem túl irodalom-művelődés-művészet párti, azt mondják a bölcsészekre, büfészak, de akkor nem képmutatás a nagy magyar írókat isteníteni, miközben az új generációkat megpróbálják elvágni a bölcsészkartól azt remélve, hogy helyette inkább valami ,,hasznosat" tanulnak majd, amivel hasznára válhatnak a társadalomnak?
Nagy f*s ez az ország, egyik párt sem jó, de az emberek továbbra is félni fognak megválasztani egy teljesen újat. Csak pofozgatják a sz*rt ide-oda. Parlamentből ki, parlamentből be.
nagyon helyes. ha lenne egy időgépem visszamennék az időben és saját magamnak elmagyaráznám hogy NE bölcsész szakot válassz. válassz bármit akár legyél asztalos vagy autószerelő mert bármivel többre mész mint a bölcsész diplomával.
bármivel.
nekem van három is belőle.
miközben az új generációkat megpróbálják elvágni a bölcsészkartól
Én nem így vagyok vele. Ha visszamehetnék az időben (most vagyok 21, szóval nem kellene sokáig utaznom), csak annyit mondanék magamnak, tanuljak többet, hogy ne kelljen izgulnom, bekerülök-e vagy sem.
De engem nem igazán lehet eltántorítani a bölcsész diplomától. Író szeretnék lenni, és egy kiadó nagyon becsmérlően elhajtott, miután megtudta, hogy nincs diplomám. Azóta úgy vagyok vele, hogy nekem szükségem van diplomára, hogy művelt legyek, és lesz*rom, ha nem leszek hasznára ennek a társadalomnak, mert úgysem akarok egy ilyen gerinctelen országban élni. Itt számomra nincs jövő, még a jelen is nehezen kivitelezhető...
na most azért néhány dolgoz nem árt tisztázni.
1. a műveltségnek és a diplomák számánka a világon semmi köze sincs egymáshoz. nekem van három diplomám, és műveltnek tartom magam, de a műveltségemet nem az egyetemen szedtem össze, hanem bizony autodidakta módon.
az egyetemek sosem művelt embereket képeztek főleg a maiak nem, hanem szakbarbárokat.
van olyan diplomás ismerősöm aki simán megbukna egy mezei érettségin is, ha épp nem a szakjába vágó kérdést kapna.
2. az a kiadó aki pusztán a diploma hiánya miatt küldött el-nonszensz igazából el se hiszem a sztorit.
de nem kell ide kiadó se, mert két eset lehetséges:
a) jó író vagy/leszel: ez esetben nem kell neked kiadó, alapítasz vállalkozást, és kiadod a saját műveid diploma nélkül. ha jó író vagy venni fogják.
b) rossz író vagy. ez esetben tökmindegy milyen diplomád van, meg milyen műveltséged a kutya nem lesz kíváncsi a műveidre.
az írókat művészeket NEM iskolai keretben képzik. ha valaki teheséges iskola nélkül is az. ha meg nem, olyan mindegy.
ld azon színészeket akiket sose vettek fel a színművészetire és enélkül is befutottak, és ld azokat akik elvégezték a színművészetit diplomáztak és a kutya se ismeri őket.
de végső ajánlatom: mostanuói hozzászólásodat nyomtatsd ki, rakd el és majd ha diplomáztál vedd elő. könnyesre fogod magad röhögni saját magadon. garantálom.
és végső tanácsom (bár úgyse fogadod meg): NE menj bölcsésznek! tanulj olyat aminek értelme is van, mert a bölcsésznek semmi a világon. még a McDonaldsba se fogsz kelleni.
legyél akár padlónyaló takarító még azzal is többre mész.
a bölcsész diploma WC-papír.
hogy nekem szükségem van diplomára, hogy művelt legyek
Szerintem bár nehéz a bölcsész diplomával, nem olyan rossz mint, ahogy mondják.
Pl. egy kommunikáció szak is sok mindenre jó. Bármilyen olyan helyre, ahol emberekkel kell foglalkozni.
Egy bölcsészt könnyeben felvesznek bármilyen irodai állásra.
Az én tapasztalatom az, hogy csak természettudományt ne válasszon az ember. Annak nagyon le van szűkülve a területe, ahova felvesznek. És alig keresnek valakit.
Arra a munkára, ahova nem kell végzettség meg nagyon sokan jelentkeznek.
ember te hol élsz? nem Magyarországon az biztos. A kommunikáció szak mindennek a negatív non plus ultrája-ennél semmit se érőbb hulladékabb diploma a világon nem létezik!
a munkaerőpiaci értéke ZÉRÓ.
ez nem büfészak. ez már ruhatár-szak.
vagy "fűtő a napnál" szak.
mindennek az alja.
sehova se kellesz ilyen papírral. sehova. még a tesco-ba se.
(kivéve persze ha van hátszeled-de akkor meg olyan mindegy milyen papírod van)
nem, nem vesznek fel irodai állásra. az a világ már rég elmúlt. most, hogy annyi diplomás van mint régen érettségizett, annyit is ér egy átlag diploma mint az érettségi. semmit.
Egy bölcsészt könnyeben felvesznek bármilyen irodai állásra.
miért is ne? mert ott tanulni is kell esetleg? mert ott nem lehet rizsázni, mellébeszélni? ellentétben a bölcsésszel, ami totál nevetséges egy tt-hez képest.
csak bölcsészetet ne válasszon az ember.
persze ha lébecolni akarsz évekig nevetséges tárgyakkal, majd utána járkálni a munkanélküli hivatalba és keseregni miért nem kellesz sehova akkor csak végezd el.
???
csak természettudományt ne válasszon az ember
van egy belőle nekem is.
de minek?
jobban jártam volna ha helyette a kocsmába járok és eliszom azt a pénzt amit jegyzetre tandíjra stb fordítottam.
annak se lett volna értelme de legalább jól éreztem volna magam.
a komm diploma WC-papír. az is.
egy kommunikáció szak is sok mindenre jó
Én természettudományt tanultam. Környezet, és természetvédelmet, ezenkívül egy megújuló energiákról szóló OKJ-s iskolát is elvégeztem.
A csoporttársaim kb. 5%-a dolgozik a szakmájában.
Én 3 éve küszködök alkalmi munkákkal. Érdeklődési területeim, és amihez értek környezet és természetvédelem, ökoturizmus, megújuló energiák, biogazdálkodás.
Beszélgettem több hasonló szakot végzettel. Természetvédelmi mérnökökkel, környzettanossal stb.
Vannak építőmérnök ismerőseim is. (Középiskolában építész szakok is voltak). Ők se nagyon találnak munkát. A Magyarország, világ építőiparának a helyzetét szerintem mindenki ismeri.
És pont az a gáz, hogy ezeken a szakokon nagyon sokat kell tanulni, nem büfészakok. Sok matek, fizika, kémia van. És a sok tanulás, küszködés végül nem hozz meg az értelmét.
Én még próbálok küszködni, hisz hivatásomnak érzem a fent leírt szakmákat. Néha van szakmai alkalmi munkám. Itt nagyon elégedettek szoktak velem lenni.
Ezenkívül próbálok egy önkéntes csoportot magam mellé gyűjteni, akikkel aktívan teszünk a környezetért.
Ettől remélem azt, hogy hátha normálisabban sikerül munkát is összehozni.
Voltam karrier tanácsadónál is, aki azt mondta, hogy látszik rajtam, hogy ezek, amikhez igazán értek, és hogy hivatásomnak érzem. Ő is megerősítette, hogy a TTK-s dipolomával van a legnehezebb dolga az embernek.
Hogy mire lehet jó a komunikáció. Bármi, ahol emberekkel lehet foglalkozni. Pl. recepciós egy szállodában, hosztesz, ügyfélszolgálatos, de akár egy értékesítő is hasznát veheti az ott tanultaknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!