Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakra nehezebb bekerül...

Melyik szakra nehezebb bekerülni? Fogorvosi, Jogi, Gépészmérnöki, Mehatronikai vagy informatikai?

Figyelt kérdés
melyiken nehéz bentmaradni?

2013. máj. 30. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Fogorvosira a legnehezebb bekerülni. A két mérnökire a legkönnyebb.

A legnehezebb bennmaradni a fogorvosin, meg a jogin. De majd úgy is jönnek a kommenthuszárok, hogy márpedig a gépészmérnököt mindenki 6 év alatt végzi el 3,5 helyett. Igenám! De a ponthatárok kb. 240-től indulnak, így ez nem meglepő.

2013. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az első válaszolóval. Persze azért azt se hagyjuk ki, hogy mindenkinek más a habitusa, így lehet Te könnyen megírsz egy emelt bioszt és kémiát, viszont az emelt töri már nem menne.
2013. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért mérnökképzés terén nem lehet általánosítani, pl BME-hez sem elég a 240 pont.
2013. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És a fogorvosin azért van valami szabadidö?KB mennyit kell tanulni nem vizsga idöszakban?És mennyit vizsgaidöszakban?

Mennyire nehéz mondjuk az általános orvosihoz és a joghoz képest?

2013. máj. 30. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt hiszem tudok neked mondani pár dolgot a fogorvosiról meg a jogról.

A nővérem jogász, nem rég végzett, a bátyám fogorvosira jár- én magam jövőre kezdem a jogi kart. Mindketten mindig is nagyon jó tanulók voltak, de mindkét szakba való belekezdés erősen meggondolandó. Nagyon komplex és rengeteg szorgalmat igénylő tudományágakról van szó, viszont mindkét tesóm szerette/szereti csinálni, amit csinál. Ha valaki jó tanuló, és megvannak a céljai, akkor rengeteg a lehetőség a fejlődésre, és jó állást lehet szerezni.

Mindkét szakmában van telítődés, nagy a verseny. Nővérem summa cum laude végzett, plusz több nyelven beszél felsőfokon, így nagyon jó állást fogott ki az EU-nál(nem volt protekciója, mivel a családban a legtöbben egészségügyben dolgoznak, szakmai gyakoratok+ versenyvizsga eredménye alapján sikerült bejutnia), viszont ő tényleg penge volt mindenből, nekem elég erős példa, én ezért választom a jogi kart. Egész embert igényel mindkét szak, az tuti + sok álmatlan éjszakát, könyvek földhöz csapkodása mindkét részről megvolt.... Ők úgy magyarázták nekem, hogy az orvosi kar elméleti modulja (első pár év) nagyon nehéz, jogon első években a római jog a leghúzósabb, viszont később ennél ennél még összetettebb, szivatósabb tárgyak vannak, míg fogorvosin kicsit fel lehet lélegezni, ha túl vagy a vízválasztó éveken. ÁOK-ra is nagyjából ez vonatkozik.

Ebben az évben az állami képzésre jogon baromi nehéz bekerülni, mivel 460-ra emelték a ponthatárt. Fogorvosin ez max. 430 körül szokott mozogni, ha jól tudom. Költségtérítésesen mindkét szak esetén a legminimálisabb a ponthatár, viszont fogorvosin milliókat kell fizetni költségtérítésesen,jogon 200-300 ezer körül, azt hiszem. Remélem tudtam segíteni.

2013. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon (nagyon) köszönöm ezt a részletes választ és még azt kérdezném meg hogy a fogorvosin van szabadideje az embernek 1 átlagos hétköznapon és ha van mennyi?és mennyit kell tanulni kb 1 nap(órában) rendesen és mennyit a vizsgáknál?
2013. máj. 30. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért alacsony a ponthatár a gépészmérnökire mert rengeteg állami helyet támogat az állam, és így sincs elég jelentkező. Tény, hogy a jelentkezettek közt van aki nem oda való ők kibuknak az első félév után. De a maradéknak is csak kb 30%-a végez. Egyébként a középsulis matek-fizikának kb 10% kerül elő szóval nem az ott megszerzett jegy a mérvadó. Nem tanulni nehéz, hanem megérteni a dolgokat.
2013. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És, hogy mennyit kell tanulni? Egy idei fűtés beadandómban pl eddig 210 óra van.
2013. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jogról tudok nyilatkozni, szorgalmi időszakban változó, hogy mennyit kell tanulni, vizsgaidőszakban első két évben napi 7-8 óránál nem tanultam többet, harmadévtől volt, hogy 12-14 órát is lehúztam 1-2 félórás szünettel, államvizsgaidőszakról nem beszélve.
2013. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor én jelentkeztem BME mechára akkor 455 vagy mennyi volt a ponthatár x) Szóval ide sem oly könnyű bekerülni azért lányok :D:D na csoki
2013. okt. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!