Hiányszakmák nőknek?
Szeretnék valami olyat tanulni, amivel jó élet vár rám. Nyilván, akár, esztergályos is lehetnék- de nem ilyenre vágyom.
Egyetemi tanár, gimnáziumi tanár, börtön pszichológus/pszichiáter, vagy hasonlók.
Az is érdekelne, hogy ezeket hol tudnám tanulni. Ezekhez ösztöndíj hol, hogyan, és honnan pályázható meg?
Kedves Kérdező!
Ez nem így működik..
Érettségi után egyetemre kell menned, a megfelelő szakra, dönteni neked kell, hogy mit választasz.
Egyetemen van állami ösztöndíjas képzés és költségtérítéses képzés. Mindkettőre felvételizni kell, tehát aki fizet az sem csak úgy besétál..hogy van egy 2-3-as érettségim, kifizetem és ide járok.
Az állami ösztöndíjas annyit jelent csak hogy nem fizet tandíjat..de havonta ezzel még egy fillért sem kap. Ha valakit felvettek ilyen állami helyre akkor van lehetősége havonta kapható pénzt azaz kézzel fogható ösztöndíjat kapni, egyik a szociális alapon, másik része tanulmányi alapon tevődik össze. (egyetemenként változik hogy milyen tanulmányi átlagért kap már valaki pénzt, ez nem egyforma) Szociális alapon csak tényleg rászoruló kap, elég szigorúak a kritériumok. Itt nagy pénzekre ne gondolj pár ezer Ft-ről van szó csak, emellett a családnak jócskán kell költeni az egyetemistára vagy diák munkát vállalni, ha valaki bírja a képzés mellett, egy erős szakon ez kizárt, egy gyengébb "büfé" szakon belefér valakinek az életébe. Az általad vágyott érdekes szakoknál nem igazán tud valaki dolgozni képzés mellett..
Gimnáziumi tanár az inkább középiskolai tanár (nem képeznek külön gimnáziumi tanárokat meg külön más iskolatípusba tanárokat)--egyszerű egyetemre tanár szakra jelentkezel..elvégzed az alap és a mesterképzést és már az is vagy..csak találj állást.
Egyetemi tanár..ez bonyolultabb fogalom, mert az egyetemi tanár az nem egy szak, hogy ilyet szakembert képeznek és végzés után az lesz valaki Az egyetemi tanár az aki az adott szakterületen kiváló, tudományos kutatást végez, tudományos fokozatot szerzett (PHD), és egyetemen helyezkedett el. Szóval az évfolyamelsők akik ott maradnak dolgozni az egyetemen..és végigjárják a ranglétrát..és PHD fokozatot szereznek, ők az egyetemi tanárok. Ami lehet persze jogász, közgazdász, stb..attól függ milyen karról van szó.
Pszichológus az bölcsész diploma elég magas a bekerülési pontszám.
Pszichiáter az orvos és utána rezidens képzésben szakosodik..(6 év egyetem után még 7 év mire valaki pszichiáter lesz)
Börtön...nos az hogy börtön pszichológus sz csak annyit jelent hogy olyan pszichológus aki oda helyezkedett el dolgozni..Ilyen képzés hogy "börtön pszichológus" nincs
Pszichiáterre dettó a fenti igaz.
Ha felvesznek, akkor idén megyek egyetemre. Osztatlan tanárképzésre jelentkeztem, ez annyit tesz, hogy az alap- és a mesterképzés összevonva van.
Egyébként GYIK helyett Felvi.hu-n tájékozódj szerintem, direkt ezzel foglalkozik az a honlap. Nagyon hasznos, fel vannak sorolva az egyetemek, képzések, stb. Még fórum is van, ahol bátran felteheted a tanulással kapcsolatos kérdéseid. :)
2. vagyok
"Hú, de burkoltan lehúzó válasz volt a második. :)"
Ezt hogy érted? Mit húztam le?
előttem válaszoló..nem ilyennek szántam
Csak sok ember pláne nagyon fiatalon, keverik a megszerzett végzettség és a betöltött munkakör kategóriákat.
Ezért szoktak olyat kérdezni hogy milyen iskolába kell mennem hogy egyetemi tanár legyek, vagy börtönpszichológus.
Biztos kutatnak a neten az infó után és nem találnak ilyen képzést hogy "egyetemi tanár"..persze mert állás és betöltött pozíció én nem szakok nevei..én úgy ítéltem meg hogy a kérdező ezeket keveri mert még fiatal..kicsit rendet akartam tenni ezek között, hátha segít a választásában majd..miből mi sülhet ki, ha ide vagy oda jelentkezem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!