Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők! Ti mennyit...

Érettségizők! Ti mennyit tanultok az érettségikre? Pl töri. és mennyit tanultatok a 4 év közben?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Törire igazából csak doga előtt tanulok, most már hogy esszéket írunk azt se nagyon, csak egyszer átolvasom. Külön érettségire nem tanulok (bár tételdogákat íratott velünk a tanár).


Magyarból a jegyeinket tételfelelésekre kapjuk, szóval azokat már mind megtanultam. Külön nem tanulok az érettségire.


Matek nekem lényegiben a legfontosabb tárgyam. Igazából már nyár alatt megcsináltam az összes eddigi érettségi feladatsort, és már órákon is egy ideje csak érettségiszerű feladatsorokat oldunk. A szóbeli tételeket következő héten szándékozom kijavítani.


Informatikából meg hetente csináltam egy feladatsort, most már igazából semmit se készülök 1-2 hete, mert még lesz két hetem kb. az írásbelik közt.


Szóval matekra sokat, infora eleget, többire meg lényegiben az órára elvárt minimumot.

2013. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

hát nekem még egy matek tételem sincsen :(( infót is nagyon régen gyakoroltam, majd a szünetben :D de amitől a elgjobban félek az a német emelt (jelentkeztem hátha kapok nyelvvizsgát, de úgy érzem esélyem sincs :D), szerencsére angol már megvan

2013. ápr. 23. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:
4 év alatt konkrétan SEMMIT, mert nagyon szar volt a töri tanárunk.. Most vettem egy összefoglaló könyvet amit elolvasok majd, meg megtanulom a szóbeli tételeket (eddig kb. 6-ot tudok, nem sok) és majd a józan észre hagyatkozom..:D Magyarból az elemzéstől nagyon félek, mert az egyszerűen nem megy nekem. Matekból ha könnyű feladatsort kapunk akkor menni fog, ha nehezebbet akkor bepánikolok és mindent elrontok.. Angol szerencsére tavalyról megvan. Emeltezni közgázból fogok, az meg csak május 23.-án lesz, úgyhogy lesz még időm tanulni rá.
2013. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Utolsó! Nem muszáj az elemzést választanod, választhatod azon kívűl még a két ismeretlen mű összehasonlítását vagy az érvelést. :D
2013. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mű összehasonlítás is elemzés, összehasonlító elemzés. Érvelést meg konkrétan egy darabot nem vettünk órán, azt se tudom mi az, tehát azt se választhatom.
2013. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pedig az érvelés nem nehéz ám, csak a kötelezők tartalmát kell kb ismerni (rövidítettből pl). mondjuk én szerintem elemzést írok, abból órán mindig ötöst kapok :D remélem érettségim se lesz sokkal rosszabb :D meg ha nagyon nagyonn muszáj lenne akár 8 oldalt is tudnék írni, de kb 4et tervezek :D
2013. ápr. 24. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig azt gondoltam, hogy érvelést fogok írni, mert az azért kicsit kézzel foghatóbb, de bejelentette a tanárunk, hogy azt nem tanítja meg..... Hát jó neked, nekem 2 oldalt megírni is kínszenvedés..:/
2013. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!