Mi értelme van a magyar nyelvtannak és a magyar irodalomnak a középiskolákban?
#20: "Ha nem tanulnál nyelvtant, baromi nehezen tudnál idegen nyelvet tanulni. Elég nehéz elmagyarázni, hogy a németek a mondat végére teszik az igét, ha fingod sincs, mi az az ige."
Ezt melyik testrészedbõl szoptad? Csomó helyen az idegennyelv 1. osztálytól van tanítva.
(Sõt, állítom hogy az 'ige' fogalmát az idegennyelv sokkal jobban átadja)
Mindamellett hogy 12 éven át, heti 2 órában (ennyi a nyelvtan?) nem kizárólag az igéket tanulják...
Arra még mindig nem kaptam választ, hogy hogy akarsz idegen nyelvet tanulni, ha nem tudod, mi az a határozói igenév? Akkor hogy jegyzed meg, hogy a spanyolban az -ando végződés az? persze van, aki nem tudja, hogy így hívják, de az nem is érti az angolban az inges alak különböző jelentéseit. Lehet romanticizálni a nyelvtanulást, hogy enm lehet könyvből, hanem kommunikáljunk, erre mondta a szülőknek az egyik tanár a sulimban, hogy a magyar nyelvet oké, hogy így sajátítottuk el, de abból 3000-szer elmondtuk a gyereknek a szavakat. Az iskolában erre nincs idő, mondogassa neki maga otthon, anyuka, hogy kemence 3000-szer.
Direkst benen hagytam pár elgépelést, várom a "neked se segített a nyelvtan, mert írni se tudsz" kommenteket.
"Nem csodálom, hogy sokan nem szeretnek olvasni, mert katasztrofális kötelező olvasmányokat adnak - mind közép-, mind általános iskolában. Irodalmi érték?"
Ezzel se étek egyet. A szülő feladata megszerettetni az olvasást, enm a sulié. nem csak kötelezőket kéne kézbevenni. Ez pont oylan érv, mint hogy annak idején leestem egy lóról, ezért nem sportolok, mert akkor midnen sport hülyeség,.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!