Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű érettségiért...

Emelt szintű érettségiért ugye plusz pont jár?

Figyelt kérdés
Ha ahová akarok menni fősuli az a matek és fizika érettségit nézi akkor ha mondjuk angolból csinálok emelt szintűt azért is megkapom a plusz pontot?
2009. szept. 22. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem. mivel nem olyan irányban mész tovább. így pl. én orvosira jelentkezem, akkor hiába csinálnék töri emeltet, ott azt nem számítják bele.
2009. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha az adott szakhoz kell-e az adott tárgy, akkor kapsz pluszpontot. De ha pl. orvosira mész, snekit nem fog érdekelni a földrajz emelted.
2009. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek!
2009. szept. 22. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, szerintem inkább nyelvizsgázz le az tökmindegy hová mész beleszámítják a +35 pontot, meg a matekra és fizikára gyúrj rá.
2009. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy hova mész, az emeltért plusz pontot kapsz. Kivéve, ha az egyetemen, vagy szakon kötelező egy bizonyos tárgyból emeltezni. Pl egy ismerősöm vmi angolos dologra ment, és ő hiába csinált emelt angolt, nem kapott érte, mert ez ott közelező volt.
2009. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kapsz pluszpontot az emeltért, ha nem az a felvételi tárgy, vagy nem tudom hogy hívják most. Felvi.hu-n megnézheted, hogy hol mit számítanak be. Csak akkor számítják be, ha az angol emelt szintűd 60% fölött van, de akkor sem 40 pontot, hanem 35-öt, mert nyelvvizsgának számít.
2009. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha emelt szintű érettségit teszel valamiből, és eléred a minimum 30 százalékot, akkor jár érte a plusz 40 pont. Mindegy, hogy nem azt a tantárgyat viszed tovább, attól még kapsz többletpontot. Kivéve bizonyos esetekben, nekem pl ha van felsőfokú angol nyelvvizsgám (amiért kapok 50 pontot) akkor hiába emelteznék angolból, nem kapnék érte plusz 40et. De a tiéd nem ilyen speciális eset.
2010. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19:25 NEM!!! csak akkor jár a pluszpont, ha felvételi tárgy.
2010. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
igen, mostmár rájöttem, mégsem jár érte pont, csak ha felvételi tárgynak választod. Egyébként érdekes, mert felhívtuk az Educatio-t és ott azt mondták, hogy lehet, felvin meg azt írják hogy nem. Igen pontos a tájékoztatás némely helyeken. Egyébként ha lehetett volna, én is így csináltam volna. Egyébként nem éri meg.
2010. febr. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a felvi kalkulátora szerint nem jár, az eduline kalkulátora szerint a mai napig, jár. pedig már eltelt 2 év a kérdés óta, de még mindig nem tudtak megállapodni.. -_-
2011. nov. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!