Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar középiskolák állapota?

Magyar középiskolák állapota?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok hol romlott el ennyire a helyzet? Látva az utcákon az iskolákból kijövő diákokat, látva mi uralkodik a középiskolákban, nem sorolom ide az elit gimnáziumokat, vagy az egyházi iskolákat az emberben felmerül a kérdés mi történt itt, illetve van-e még értelme a tanításnak? Egész egyszerűen a pofátlanság, a gyűlölködés, a mások bemocskolása elárasztott mindent. Hihetetlen, amit meg mernek maguknak engedni a diákok. Nem tudom szerintetek, mikor romlott el így a helyzet, illetve milyen okokra vezethető ez vissza? (Remélem megfelelő topicba tettem). Várom hozzászólásaitokat.
2013. ápr. 8. 00:47
 1/5 anonim válasza:
Menj el dolgozni inkàbb :)
2013. ápr. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a téma szempontjából releváns választ. Attól hogy dolgozom még szerintem látom, mi folyik a világban, illetve a magyar oktatásban, oktatási rendszerben.
2013. ápr. 9. 13:08
 3/5 anonim válasza:
Buta kérdésre nulla válasz :) menj válalaj plusz munkát akkor :)
2013. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nyilván a magyar oktatási rendszer nem tökéletes (közel sem...)

de a diákok viselkedése nagyban függ a szülői neveléstől, meg az általános iskolától. a tanárok sokkal engedékenyebbek manapság szerintem. gimnáziumokban egyre több helyen van interaktív tábla meg projektor, amit szerintem nagyon még nem tudnak kihasználni. mármint ha a tanár kivetíti az anyagot, vagy csoportmunka van, akkor nem tanulnak annyit a tanulók szerintem. legalábbis nálunk így volt. a csoportmunkát utáltam a legjobban. voltunk 5-6an, egy feladat, és nem csináltunk szinte semmit, és elment az óra. (jó, nyilván voltak csoportok ahol rendesen dolgozott mindenki, dehát...)

2013. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na ilyen észrevételeket várok. Nem tudom mit tartottál kedves második válaszoló idiótának a kérdésemben, hiszen leírtam a problémát.

Az interaktív tábla és a kivetítés a korszerű módszertan híveinek kedvenc eszközei. Ám nem értek egyet azzal, hogy az eszközök segítségével le lehetne kötni a diákok figyelmét. Sokkal többet lehetne tanulni azáltal, ha a tanár elmondaná az anyagot. Az megint más kérdés, hogy ez függ a befogadóközönségtől is. De szerintem ha a diák nem akar részt venni az órán, akkor a figyelmét ezen eszközök segítségével sem lehet ébren tartani. Reformok mindig is lesznek, de olyanok is, akik vissza szeretnének nyúlni a régi tradicionális tanítási formákhoz.

2013. ápr. 21. 23:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!