Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen muszáj vizsgázni ha...

Egyetemen muszáj vizsgázni ha már felvettem a tárgyat?

Figyelt kérdés

Felvettem x előadást, viszont nem várt okok miatt nem tudtam rájuk bejárni( lesérültem ). Nem tudom már ezeket bepótolni a vizsgaidőszakig, a vizsgák pedig szóbeliek.

Ha nem adom le őket - az a baj, hogy nagyon drágák és most nincs rá pénzem - akkor kötelező vizsgáznom belőlük? Nem csinálhatom meg jövő félévben?

Köszönöm a segítséget!


2013. ápr. 4. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell elmenned vizsgázni, viszont egy tárgyfelvételt ezzel elbuksz. (nálunk egy tárgyat maximum háromszor lehet felvenni, tehát így maradna kettő neked.)


"Nem tudom már ezeket bepótolni a vizsgaidőszakig, a vizsgák pedig szóbeliek."

Remélem ezt nem úgy érted, hogy ha írásbeli lenne, akkor kipuskáznád. :)

2013. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kredit rendszerben semmi bajod nem lesz a dologból. Persze attól is függ hogy ez kötelező vagy alternatív tárgy. Simán cv vizsgázhatsz azt a rendszer megengedi. Viszont túl sok tárgyból és túl sokszor ezt nem érdemes eljátszani mert végül tanulmányi okokból elbocsájtanak az egyetemről. De gy tárgy még nem a világ.
2013. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az elsőnek: nem, nem puskáznám ki, egyetemen még sosem csináltam. Viszont ha írásbeli lenne, akkor megpróbálnám szerintem, de így, hogy szóbeli, nem merek kockáztatni, mert nagyon nagy égés lenne lehet.

2013. ápr. 4. 18:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak annyit kell tennem, hogy nem jelentkezem belőlük vizsgára? köszi
2013. ápr. 4. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Több ilyen tárgy is van? (most már többes számban írtad)

Azért a helyedben felkészülnék a vizsgákra..

Mitől olyan lehetetlen? (én pl. csak zh-ra készülök fel év közben) Egyéb iránt csak vizsgaidőszakban tanulok, bár minden előadáson ott vagyok figyelek. És így tudok jeles átlagot produkálni. Igaz vizsgaidőszakban nagyon koncentrálok a tanuláson kívül semmi mást nem csinálok.

2013. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, 3 előadás van. Nem tudok felkészülni!!! Mint mondtam, nem tudtam bejárni az órákra, mert lesérültem, a vizsgán pedig kb. 30-40 műből kellene felkészülni vizsgánként.
2013. ápr. 5. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!