Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működnek a főiskolák,...

Hogyan működnek a főiskolák, egyetemek? Szakok, karok közt mi a különbség? Melyik szint ad diplomát, és melyik milyen papírt ad?

Figyelt kérdés

Még ráérek főiskolára vagy egyetemre menni, de szeretném tudni, hogy is van pontosan az egész.


Bocsi,ha érthetetlen a kérdésem,de remélem lesznek jó válaszok.:)


2009. szept. 19. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után jelentkezhetsz egyetemre vagy főiskolára, különbség a képzési időben van meg általában a képzés szintjében is. Egyetemeken különböző karok vannak, ezeken belül pedig szakok, pl. egy bölcsész karon van anglisztika szak, germanisztika szak, stb. egy gazdaságtudományi karon pedig pl. pénzügy és számvitel, gazdálkodás és menedzsment stb, mérnöki karon pl. környezetmérnöki, biomérnöki, villamosmérnöki stb. szakok...Ez minden iskolánál változó, hogy milyen karok és milyen szakok vannak. Egyetemen diplomát szerezhetsz, a fősuliról őszintén szólva nem tudom.:S Remélem segítettem valamit! Egyébként ha majd odakerülsz, akkor rengeteg ilyen tájékoztatót fognak nektek tartani, hogy könnyebben választhass!
2009. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocsi helyesbítek, jelentkezni még érettségi előtt kell februárban, csak nyilván érettségi után dől el, hogy felvettek-e...
2009. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2009. szept. 19. 23:13
 4/4 anonim ***** válasza:
A főiskola is diplomát ad. Sőt ma már hála a bolognai rendszernek nincs is különbség főiskola és egyetem között -Ba, Bsc, Ma képzések. Karok főiskolán is vannak, lásd BMF-Bánki, BMF-NIK
2009. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!