Andragógiára költségtérítéssel is 445 a minimum ponthatár?
Oké, köszönöm a választ!
Értelmesebb szak, milyen szakokra gondolsz ? :)
Ha azért szeretnél andragógia szakra mert mert a humán irány érdekel, akkor már bármelyik nyelvszak jobb. (persze ha megvan a megfelelő előképzettséged a nyelvszakokhoz)
Vagy társadalomtudományi képzési területen könnyű szakok közé tartozik a szociális munka szak, és azzal azért el is lehet helyezkedni.
Ezek voltak a könnyebb irányok, ahol lehet munkát találni a végzettséggel is.
De ez egészségügyi képzési terület szakjaival (legalábbis többségükkel) biztos lesz munkád, igaz az eredetileg kinézett andragógiához semmi közük.
Ha meg van érzéked a matekhoz, fizikához, meg kémiához akkor előtted áll a világ. (pl nekem a műszaki irányok és az informatika kizárt)ezért meg tudom érteni ha valaki a magas fizetés ellenére inkább kihagyja a dolgot.
Andragógiával akkor lesz állásod, ha még végzel mellette valamit, és profi vagy egy nyelven. pl. azért jó állást lehet szerezni egy titkár ügyintéző felsőfokúval és egy diplomával (de tudjál, gépelni, profin kezeld a számítógép iroda programjait, és minimum angolul tudjál levelezni, és kommunikálni...de a német sem árt ugyanilyen szintem. Ebben az esetben a diploma csak a belépő az álláshoz, igen mindegy milyen de sajnos az álláskiírásban már benne van hogy csak felsőfokú végzettségűt keresnek a pozícióra.) Egyéb esetben az andragógia semmire sem jó.
Nos ha csak BA képzésben gondolkozok, akkor az igazgatásszervező szakon gondolkozzál el erősen.
A te esetedben nagyon jó kis karriert futhatsz be vele. A kormány a nappalisoknak minden évben ír ki gyakornoki pályázatot pl. idemásolom
A Miniszterelnökséget vezető államtitkár
pályázatot hirdet a Miniszterelnökségen
gyakornoki pozíciók betöltésére.
A Miniszterelnökség (székhely: 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.) legfeljebb 30 fő gyakornokot kíván foglalkoztatni – legfeljebb 6 hónap időtartamra szóló, szükség esetén meghosszabbítható – gyakornoki szerződés alapján.
Pályázati feltételek:
a) magyar állampolgárság;
b) cselekvőképesség;
c) büntetlen előélet;
d) a pályázó a pályázat benyújtásának időpontjában nem töltötte még be a 30. életévét;
e) a pályázó a pályázat benyújtásának időpontjában felsőoktatási intézménnyel – alapképzés, mesterképzés vagy doktori képzés keretében – hallgatói jogviszonyban áll és várhatóan 1 éven belül közgazdász vagy bölcsész – különösen politológus, történész – szakképzettséget vagy az adott tudományterületen doktori fokozatot szerez;
f) a pályázó legalább egy idegen nyelvből felsőfokú nyelvvizsgával kell, hogy rendelkezzen.
Jelentkezni írásban lehet az alábbi dokumentumok egyidejű benyújtásával:
a) egyetemi/főiskolai tanulmányi leckekönyv vagy annak megfelelő hiteles dokumentum;
b) már megszerzett diploma fénymásolata, amennyiben a pályázó ilyennel rendelkezik;
c) nyelvvizsga-bizonyítványok fénymásolata;
d) fényképes szakmai önéletrajz;
e) hatósági erkölcsi bizonyítvány;
f) pályázó nyilatkozata arról, hogy a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul;
g) motivációs levél, amely tartalmazza:
- az elvégzett tanulmányokat;
- az évfolyamdolgozat, szakdolgozat címét és értékelését, amennyiben volt ilyen;
- a jövőre vonatkozó elképzelések ismertetését;
- azt, hogy miért kíván a pályázó a Miniszterelnökségen gyakorlatot teljesíteni;
- kérelmet arra vonatkozóan, hogy a Miniszterelnökség Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott szervezeti egységek közül melyiknél szeretné a gyakorlati idejét eltölteni.
A Miniszterelnökség fel kívánja hívni a figyelmet arra, hogy a gyakornok a Miniszterelnökség minősített adatokat tartalmazó irataiba csak a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló 1995. évi CXXV. törvény szerint lefolytatott ellenőrzés alapján kiadott betekintési engedély alapján tekinthet be. Amennyiben a szakmai gyakorlat teljesítéséhez minősített adat megismerése szükséges, a pályázó nemzetbiztonsági ellenőrzése kötelező.
A pályázatok benyújtásának határideje: 2013. március 31.
A szakmai gyakorlat legkorábban 2013. április 1. napján kezdhető meg.
A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Ördög Edina humánpolitikai referens nyújt, a 36 (1) 795-1718-os telefonszámon.
A pályázatok benyújtásának módja:
A pályázatokat „Miniszterelnökség – gyakornoki program” megjelöléssel Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár (1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.) részére kell postai úton benyújtani.
A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:
Az érvényes – határidőben és hiánytalanul leadott – pályázatot benyújtott jelentkezők közül a kiválasztott pályázók személyes meghallgatása után, a pályázatokról a Miniszterelnökséget vezető államtitkár dönt.
A Miniszterelnökséggel kapcsolatban további információt a www.kormany.hu/hu/miniszterelnokseg honlapon szerezhet.
A pályázat publikálási időpontja: 2013. március 08.
Egy ilyen programba bekerülsz akkor tuti a munkahely, és a legtöbb hallgatónak a nyelv az akadály..ez pl. egy jó lehetőség neked.
Ez az első számú tippem hogy hol tanuljál..
Az andragógiával kapcsolatos állások nincsenek, hidd el. Nem akarom indokolgatni, nézd meg az aktuális álláshirdetéseket a neten, hogy mennyit találsz. ( a válasz tudom, nincs olyan hogy rendezvényszervező szakma, olyan cég van aki ezzel foglalkozik...ha vesznek fel embert akkor bármilyen diploma jó lesz nekik, semmi előnyöd az andragógiával, és ugyanaz áll az oktatásszervező iránnyal kapcsolatosan is.
Azt hogy milyen irányba nem tudod elképzelni a tanulást megértem...de azért az eü szakmák is hatalmas különbségek vannak. pl. egy orvosdiagnosztikai analitikai szakirányú végzettséggel Portugáliában 1,2 milliós fizetés vár. Elvégezhető szak, ha elsőre nem is gondolnád vonzónak..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!