Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 75. vagyok a rangsorban...

Ha 75. vagyok a rangsorban akkor van esélyem hogy fel vegyenek ha elsőnek jelölöm?

Figyelt kérdés
Az iskola ahol 75. vagyok az a Thán Károly.

2013. márc. 17. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem attól függ a felvételed hogy Te hanyadiknak jelölted a rangsorban a sulit. Elsősorban attól hogy hány emberi vesznek fel, és a rangsorban előtted lévőknek az a suli hol szerepel a rangsorában.
2013. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

dehogyisnem, attól is függ..

Ha oda szeretnél járni, jelöld 1. helyen mindenképp, és szerintem bekerülhetsz. Attól is függ, melyik ez a tagozat.

2013. márc. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Istenem, ha hülyeségeket beszélsz, legalább indokold valamivel!

Nem függ az esély attól, hogy hányadiknak jelölsz valamit! Ha csak úgy nem, hogy bekerülsz egy másik suliba, ezért nem mész oda.

Az iskola nem is tudja, hogy hányadiknak jelölted, csak egy rangsort visz fel a számítógépbe. A központi számítógép algoritmusa meg olyan, hogy csak a rangsort figyeli, tehát ha valakit, aki 74. a rangsorban, nem vesznek fel az elsőnek jelölt iskolájába, akkor megelőzi ebben a suliban a 75.-et akkor is, ha a 75. helyen álló csak ezt az egy iskolát és tagozatot jelölte, mert egyetlen vágya, hogy oda bejusson.

2013. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KláraRéka válasza:
Melyik tagozatra mennél?
2013. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Nem akartam annyira hosszú magyarázatot írni, de a utánam szólónak igaza van annyiban hogy egy matematikai algoritmus dönti el azt hogy hova vesznek föl. Az algoritmus lényege, hogy az általad felállított sorrendet veszi figyelembe. Ilyen értelemben számít hogy te hányadik helyen jelölted az adott sulit. Viszont ha nem érted el a bejutáshoz való pontszámot akkor úgysem vesznek fel az elsőnek jelölt intézménybe, és az algoritmus automatikusan nézi hogy az általad másodiknak jelölt suliba elérted e a szükséges pontszámot. És így tovább, amíg valamelyik helyen ahova jelentkeztél el nem éred a ponthatárt, onnantól téged nem néz tovább az algoritmus, mert neked megvan a helyed. Tehát csak egy suliba vehetnek fel.
2013. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Középiskolában nincs "ponthatár". Sorrend van és osztálylétszám. Ha 30 főt vesznek fel, a 75. helyen álló pont a 30. (a szoftver futásának egy pontján), akkor ha a 74. helyen álló aktiválódik, mert kiszorult az elsőnek jelölt helyéről, akkor ő lesz a 30.-ként felvett, a 75.-et pedig akkor se veszik fel, ha elsőnek és egyetlennek jelölte azt az osztályt.


Tehát lényegében a sorrendet akkor és csak akkor érdemes változtatni, ha a vágyak változtak, tehát már más iskolát szeretne a diák leginkább.

2013. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az esély a bekerülésre annál nagyobb, minél előrébb jelölted az iskolát a sorrendedben. Szóval függ attól IS.
2013. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lilla9814:és ez hogyan realizálódhat?


Ezek tények:

-az iskola nem tudja, hogy ki hányadiknak jelölte őt, ez nem befolyásolhatja a rangsorolásban


-olyan nincs, hogy valaki nem kerül be, miközben egy hátrébb sorolt valaki bekerül

2013. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na de melyik szakra(tagozatra)

jelentkeztél(mert van,ahova csak

"fél" osztályt vesznek föl)

2013. márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mgagad részéről nagyobb esélyed van egy iskolába bekerülni, ha azt 1. helyen jelölted meg. Például lehet, hogy bejutsz a 2. suliba, az első rangsorában pedig elég hátul vagy, ezért megváltoztatod a sorrended a 2. sulira. Ha nem változtatod meg, mert azt hiszed, már nincs esélyed az elsőbe, és rájössz, hogy a 2. jobban tetszik, aztán mégis bekerülsz az 1. helyre, akkor szivacs. :) Csupán ennyi.

De ne offoljuk már szét.

2013. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!