Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is nagyon unja az egyetemet?

Más is nagyon unja az egyetemet?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, és az alapozó tárgyaknál tartunk.

Tudom, hogy azok alapból unalmasak, pl. nyílt napon is sokszor mondják, hogy az első két félévet így kell átvészelni.

Egy mechanika, fizika, matematika azért valljuk be, sokak számára nem egy élmény. És nagy része olyan, ami nem kell a leendő szakmádhoz; ami kell, azt úgyis szakmai tantárgy keretében tanulod.


De néha úgy érzem, hogy én túlságosan is unom az egészet. Az előadások egyszerűen gyötrelmek, a gyakorlatok egy része még elviselhető.


Más hogy érez, vagy az alapozó félévekben hogy érezte?

Érdemes átmennem másik egyetemre, hátha a sulival van baj? Vagy másik szakra, hátha velem?


Vagy egyszerűen át kell vészelnem; maradjak itt?


2013. márc. 11. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is nehezen vészeltem át az első két félévet,nem voltak túl izgik az alapozó tárgyak.Azt ajánlom, hogy nézz utána a következő félévek tanterveinek,és ha ott sem találsz izgalmasan hangzó tantárgyakat,akkor érdemes csak elgondolkozni a szakváltáson.
2013. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Hát, nem tudom...

A tanáraink folyton a leendő szakmánkról beszélnek, meg arról, hogy mit fognak majd tanítani szakmai tárgyaknál.

Elég visszataszítónak hangzik...

Csak az a kérdés, hogy ha ott leszek, akkor is az lesz-e.


Amúgy környezetmérnöki szak.

2013. márc. 11. 20:07
 3/3 anonim válasza:

Szerintem vészeld át!

Én is teljesen kiábrándultam az első félév után és váltani akartam! Aztán ahogy mentünk előre, egyre jobb lett.

Ha azért mentél erre a szakra, mert ez érdekel, akkor az utolsó 1-2 évben lévő specializációt imádni fogod, és ez a lényeg szerintem.


De legalább ezt a félévet még bekkeld ki, aztán beszélj felsőbb évesekkel is, hátha ők meghozzák a kedved. Ha szerintük is vacak a képzés, akkor hagyd ott.

2013. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!