Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az NKE-n a bűnügyi nyomozó...

Az NKE-n a bűnügyi nyomozó szakirányon mennyire veszik komolyan a fizikai alkalmassági vizsgát a felvételihez?

Figyelt kérdés
Kérdezném ezt olyanoktól, akik esetleg átestek már ezen. És talán mesélhetnétek magáról az oktatásról is, mennyire érdekes, milyen nehézségekkel kell ott szembenézni, főleg női szempontból lennék rá kíváncsi.
2013. márc. 9. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

Az NKE-en minden hol komolyan veszik. Ha nyomozónak akarsz jelentkezni akkor azt ajánlom hogy nézd meg hogy mik is a követelmények. De inkább leírom ide neked! : 1. Kardio-respiratorikus rendszer állóképességének vizsgálata (2000 m-es terepfutás)


A teszt leírása: A felvételizők terepen kimért pályán futják le a távot. A vizsgáztatók a táv teljesítésének ideje alapján értékelik a pályázó teljesítményét.


2. Törzsizom erőállapotának mérése (1 perc alatti maximális számú felülés)


A teszt leírása: A felvételiző üljön le a talajra, hátát tartsa függőlegesen, kezeit kulcsolja össze a tarkója alatt, a térdeit 90 fokos szögben hajlítsa be úgy, hogy a sarka és a talpa a talajon legyen. Feküdjön le a hátára úgy, hogy a válla érintse a talajt, majd térjen vissza újra ülő helyzetbe, miközben könyökével érintse meg a térdét. A „rajt” vezényszótól az „állj” vezényszóig (60 mp) tökéletesen végrehajtott felülések számát értékelik.


3. Láberő mérése (helyből távolugrás cm-ben)


A teszt leírása: A felvételiző álló helyzetből páros lábról, a karokkal erőteljesen lendítve rugaszkodjon el és ugorjon el a lehető legtávolabbra. Az érvényes távolságot az elugró vonaltól a leérkező leghátsó testrészig mért legrövidebb távolság adja. Két kísérlet engedélyezett, a jobbik eredményt rögzítjük.


4. Gyorsaság mérése (4x10 m ingafutás)


A teszt leírása: A 4 × 10 m-es táv időre való megtétele úgy, hogy a futó az egymástól 10 m-re lévő két vonal közt fut. Fordulónként lábbal érinteni kell az elöl lévő vonalat. A rajt-cél vonalon való másodszori áthaladás zárja az időmérést. Értékelés: másodperc-tizedmásodperc méréssel.


5. Kar-váll erőállapotának mérése (a kettő közül az egyik kötelezően választható)


a) Hajlított karú függés


A teszt leírása: A felvételizőnek meg kell tartania a hajlított karú helyzetét előre néző tenyérrel a rúdon való függés közben úgy, hogy az álla a rúd felett legyen. A próba akkor fejeződik be, amikor a felvételiző szemmagassága a rúd alá süllyed. Az eredményt másodpercekben mérik.


b) Fekvenyomás


A teszt leírása: Meghatározott súly (férfiak 60 kg, nők 25 kg) maximális ismétlésszámú kinyomása fekpadon.


A szabályosan végrehajtott gyakorlat során a súly leengedésekor a rúd a mellkast éri, kinyomásakor a felső holtponton a könyök nyújtott. A végrehajtott kinyomások számát mérik.



Örülök ha segíthettem! :)

2013. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!