Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik azok a kreditek? A főiskol...

Mik azok a kreditek? A főiskolásoknál láttam. Hogy "nekem csak 29 kreditem van. "

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
az elvégzett tárgyakért jár.
2013. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden tárgyhoz rendelve van x mennyiségű kredit. Ezt az órák számából meg vmiből számolják ki. Minél több kredites egy tárgy, annál fontosabb. Meg van határozva, hogy hány kreditet kell teljesíteni ahhoz, hogy pl. ösztöndíjat kapj vagy hogy egyáltalán megkapd a diplomát. Jah és persze iskolánként változik, hogy egy tárgy hány kredites.
2013. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ennek mi a jelentősége? meg van adva hogy X kreditnek meg kell lenni hogy lediplomázhassanak?
2013. márc. 9. 15:04
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :))
2013. márc. 9. 15:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy alapképzésben 180 kreditet kell összegyűjteni, de meg van adva, hogy milyen fajta órából hányat, pl. nyelvszakon kell néhány kötelező tárgy, kell x kreditnyi nyelvészeti tárgy, y kreditnyi irodalom, z kreditnyi kultúratudomány, 10 kredit teljesen szabadon választott stb., és a végén 180-nak kell lennie. Egy félévben 30-at ajánlott összegyűjteni.
2013. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a 180 kreditpont is szakfüggő, nálunk épp 210 kredit a teljesítendő alapképzésen, mivel 7 féléves.
2013. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, én a 3 éves alapképzésre gondoltam, de tényleg van, ahol több.
2013. márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jah és nálunk pl. ebból a 180-ból 11-nek kötelezően választott tárgyból, 9-nek szabadon választható tárgyból kell összejönnie. És ha túlléped 10%-kal ezt az összesen 180-at, akkor kreditenként 2000 Ft-ot kell a sulinak visszafizetni:D
2013. márc. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kétezret?? Nálunk tízezer kreditenként. És minden félévben az előző félévi bukott kreditekért is 1800-at per kredit.
2013. márc. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!