Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Annak idején mennyi idő alatt...

Annak idején mennyi idő alatt tanultatok meg olvasni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyorsabban, mint a többiek, de nem tudom mennyivel. Nálunk voltak a pirosak, akik "átlagosak" voltak, kékek, akik lassabbak, zöldek, akik már tudtak olvasni, amikor a sulit kezdték. Én pirosként kezdtem, aztán zöld lettem; a "vizsga" az iskola melletti parkban volt egy padnál, lapról kellett szótagokat felolvasnom.
2013. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annak idején őgy fél év alatt. Négy évesen már újságot olvastam fel az őseimnek.
2013. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4 évesen körülbelül és elég hamar ment. Mire iskolába mentem, viszonylag folyékonyan olvastam.
2013. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én általánosban tanultam meg
2013. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hszokat.De nem arra vgyok kiváncsi h mikor tanultatok meg olvasni,hanem h mennyi időbe került ez nektek 4-5-6-7 évesen, pl. 3 hónap, 5 hónap stb
2013. márc. 10. 10:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon emlékeznek az emberek ilyesmire. Kisgyerekként még nem olyan az időérzékünk, mint felnőttként. Aki iskola előtt tanult olvasni, nem tudja mihez viszonyítani. Aki iskolában, az kb. annyit tudhat, hogy mondjuk karácsonyra, vagy első osztály végére tudott. Kíváncsi lennék, emlékszik-e rá valaki. Talán a szülők jobban emlékeznek.

Én már tudtam az iskola előtt, a szüleim tanítottak meg, mert kérdezgettem, és úgy érzem, pár hét lehetett, de ez egyáltalán nem biztos. (A fent leírtak miatt)

A lányom három éves kora előtt ismerte az egész ABC-t, 3-4 évesen elég sok szót le tudott írni és el tudott olvasni, de azokat szóképekként tanulta meg. Ez nem volt igazi olvasás. Rendesen olvasni (tehát ismeretlen szöveget) csak 5 éves korára tudott. Mi célzottan nem tanítottuk, mert nem érdeklődött különösebben, csak ami ráragadt, azt jegyezte meg. Ha úgy vesszük, kb. 3,5 év alatt tanult meg. A betűket valamikor 1,5-2 éves kora között kezdte, amikor beszélni kezdett.

2013. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!