Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai felvételiben...

Középiskolai felvételiben tudnál segíteni?

Figyelt kérdés
Lányom 8.osztályos tanuló. Öt gimnáziumot jelölt meg lehetséges továbbtanulási lehetőségként,természetesen mindezt az általa áhított sorrendben.Pénteken a legutolsó helyen megjelölt iskola felhívta,hogy csütörtökön menjen felvételezni.Ha ide sikerül a felvételi akkor lőttek az első második helyre jelölt "áhított'" iskolának?
2013. febr. 18. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.


Ha abban az " áhított" iskolában sikerült a felvételi, és azt 1. helyen jelöltétek meg, akkor oda veszik fel. Ha az 1. helyre nem vették fel, akkor a 2. helyre veszik fel/feltéve, ha megfelet a követelményeknek/. Ha a 2. helyen sem érte el a szintet, akkor a 3. helyre veszik fel.... és így tovább.


Ha felvették az utolsó helyre, akkor tök jó, mert ha az első 4 helyen nem sikerült megfelelni, akkor oda felveszik, és nincs szükszég gyűjtősulira vagy fellebbezésre.

2013. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor ha jól értem az ötödik helyen lévőbe ha felveszik akkor a későbbiekben elmehet(ha behívják)felvételizni az első vagy második helyre is?A végén Ő választ ha több helyre is felveszik???
2013. febr. 18. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmehet mindenhova felvételizni, sőt, el is kell. Nincs olyan, hogy mindenhova felveszik. Oda kerül be, amit előnyben részesített a sorrendi listán, és ahova meg is felelt. Mert ugye mások is be szeretnének jutni valahova, tehát ha a lányod bejutna 5 helyre, akkor ,,kitúrna" valakit feleslegesen, mert ő inkább másik suliba megy. Szóval ez így hülyeség lenne.
2013. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindehova menjen felvételizni.

Nem, nem választhat ő, mert a sorrend dönt. Tehát ha jól szerepelt, és felvették mind az 5 suliba, akkor az értelemszerűn az 1. iskola fogja felvenni, a többiből "kiesik"


Amikor én felvételiztem nekem úgy volt, hogy /4 iskolát jelöltem meg/ felvettek az első helyen lévőbe, ahova alapból akartam menni, illetv az utolsó helyen beírtba. A 2.3. helyre nem vettek fel. Tehát én hiába vettek fel mindkét helyre, az első helyre való sikeres felvételi az érvényes, mert az van első helyen.

2013. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. febr. 19. 17:33
 6/6 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy lesz egy ideiglenes sorrend márciusban ahol a sulik honlapján amiket bejelölt meg lehet majd nézni hogy kiket vettek fel és nálunk úgy van hogy március 18-ig meg lehet változtatni a sorrendet. Például nem vették fel az első helyre beírt suliba de a másodikba meg a harmadikba igen és a harmadikba akar menni akkor meg lehet változtatni a sorrendet hogy a harmadik legyen a második és akkor oda megy : )
2013. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!