Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bűnügyi igazgatási, vagy...

Bűnügyi igazgatási, vagy Igazságügyi igazgatási szakot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 21:21
 1/3 anonim válasza:
Én valószínű igazságügyi igazgatásira szeretnék menni PPKE-re, de bővebb információ engem is érdekelne! :)
2013. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen bűnügyi igazgatási. Ha, nem tetszene a munkakör akkor bármelyik más rendőri szolgálati ágra átmehetsz. Megjegyzem, az NKE-re csak zseniket,protekciósokat (nagyrészt), kibernetikus organizmusokat vesznek fel! Régen minden barmot felvettek katona illetve rendőrtisztnek, ma már olyan profi embereket képeznek akik semmihez sem értenek a megtanult jogszabályokon kívül. A jogi pályát csak akkor ajánlom, ha van rá egy kis pénz amit a szüleid rád áldoznak illetőleg van nagyon közeli ismeretséged vagy rokonod aki bíró,ügyész,ügyvéd, de akkor a legjobb ha közjegyző!

Remélem segíthettem!

2013. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én az előző válaszadóval nem értek egyet! Nem kell zseninek lenned ahhoz , hogy bekerülj az NKE HHK vagy RTK szakára. Ha van nyelvvizsgád , becsületesen végig tanultad a gimnáziumot , valamint ötös érettségit írsz akkor már tanulmányilag nem szórnak ki. Nem ördöngös feladat 416 pontot elérni vagy éppen kevesebb pontú szakra bekerülni. Ha utána nézel a legalacsonyabb pont az 375 volt. Ráadásul azt mondják , hogy ha elvégzed az iskolát (nem pont bűnügyi nyomozóként ) szinte bármi lehetsz még , mert szabadon lehet mozogni a rendőrségen belül.

A protekcióról annyit, hogy maximum a fizikain, a pszichológiain és az egészségügyin engedhetik át. Érettségizni neki is kell és ha nincs meg a pontja , hát baszhatja.

De ha jól edzett vagy , egészséges vagy , nincsenek szellemi problémáid , akkor nincs szükség protekcióra.

2013. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!