Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A "Felsőfokú oklevéllel...

A "Felsőfokú oklevéllel rendelkezők számára meghirdetett képzések"-re csak ugyanazon alapképzéses diplomával lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

"A mesterképzés alapvető bemeneti követelménye valamely felsőfokú végzettség megléte."

Mondjuk építészmérnöki diplomával elmehetek agrármérnöki mesterképzésre?

Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy úgy kellene elsajátítani a magasabb szintű ismereteket, hogy az alapokkal se vagyok tisztában?

Vagy rosszul értelmeztem a fenti mondatot?


2013. febr. 3. 08:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, megtaláltam ezt a mondtatot:


"Minden esetben szükséges azonban arról tájékozódni, hogy az adott felsőoktatási intézmény a választott mesterképzési szakon elfogadja-e az adott oklevelet az előfeltételek teljesítéseként."


De ha valakinek van tapasztalata más szakon szerzett alap- és mesterdiplomával kapcsolatban, szívesen veszem!

2013. febr. 3. 08:51
 2/3 anonim ***** válasza:

"csak ugyanazon alapképzéses diplomával lehet jelentkezni?"


- Ez természetesen általánosságban nem lehet így, hiszen van néhány szak, melynek nincs konkrét alapszakos megfelelője.


Hogy mi a bemeneteli követelmény, az adott mesterszak leírásánál van megadva, illetve az egyetem honlapján is érdeklődhetsz róla. Vannak alapszakok, melyeket alapból elfogadnak, másokat csak úgy, hogy kreditelismertetés során bizonyítod, megfelelő mennyiségű tárgyat elvégeztél adott csoportból.


Kizártnak tartom, hogy az említett átmenet megvalósítható. Ez segít a tájékozódásban: [link] (sajnos a nyilak elcsúszhatnak)

2013. febr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezt nem találtam meg, az az igazság, most jutott eszembe egy második diploma ötlete, de mivel hamarosan lejár a jelentkezési határidő, csak kapkodok ide-oda, de semmit nem találok! :)
2013. febr. 3. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!