Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 16 évesen ott hagynám az...

Ha 16 évesen ott hagynám az iskolát, akkor elmehetnék egy OKJ képzésre (mondjuk pincér) és mikortól lehetne dolgozni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk 1993.01.01. után születtél,akkor 18 éves korodig tanköteles vagy,úgyhogy ha megfeszülsz is muszály iskolába járnod(vagy lehetsz magántanuló esetleg),egyenlőre ne álmodozz OKJ tanfolyamról.
2009. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az OKJ erettsegizetteknek van!

Maradj csak szepen a suliba es erettsegizz le! ;)

Ha olyan helyzetbe vagy, hogy esetleg meloznod kellene, akkor valts sulit levelezore vagy estire, de ne hagyd abba!

Hidd el magaddal teszel jot! ;)

2009. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1991-es születésüek is 18 éves korukig tankötelesek! Tanulj ameddig lehetőséged van rá, ezt senki nem veheti el tőled, ja és tényleg kell okj-hez érettségi!
2009. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A '91-eseket nem tudtam,a '93-ast is csak azért,mert hugom is az :)
2009. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én öcsém 90-es és már neki is 18 éves koráig szólt a tankötelesség. Egyébként az okj-s képzések többsége tényleg érettségi köteles.
2009. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó tanácsként írom neked, hogy tanulj. Bár tudod mindenki ezt szalykózza, de hidd el ettől legalább lehetőségeid lesznek az életben. Érettségi után javaslom a fősulit, egyetemet és nem büfészakon. Az ismerőseim között, akinek még az érettségije sincs meg állása sincs, aki tanult annak van. Én 18 évesen leléptem otthonról és 2 év múlva elkezdtem tovább tanulni. Igaz már majdnem 30 vagyok a 3. sulit nyúzom, de muszáj tovább képezni magam. Van normális állásom, jelenleg itthon babázok, de nem halunk éhen, mert nagyon jó fizetéssel jöttem el szülni és visszavárnak a melóhelyemre már 1 éve. Szóval megéri tanulni :)
2009. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!