Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jogos eltanácsolni...

Mennyire jogos eltanácsolni egy diákot azért, mert nem megy osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés
Szomszéd kislánynak el kellett jönnie egy kéttannyelvű suliból, azért mert nem megy el osztálykirándulásra. Év elején még azt mondták, hogy választható, szóval nem kötelező, most meg teljesen rászálltak hogy jöjjön el minél hamarabb. Én úgy tudom, hogy nem kötelezhetnek senkit osztálykirándulásra
2013. jan. 20. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még kötelező osztálykirándulás esetén sem lenne jogos.

Én az ilyenekről, ha nem akartam menni, ellógtam valamilyen indokkal, vagy igazolással.(sok ilyen kötelező semmi osztálykirándulás több tízezerbe került volna)

2013. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez úgy tudom hogy havonta 10-15 ezer lett volna, szóval minimum 100 ezer forint. Annyit még én se dobnék ki az ablakon
2013. jan. 20. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőszak a disznótor alapon szokott ez menni általában. Én soha nem hallottam még kötelező osztálykirándulásról, ami ennyi pénzbe kerülne. Valószínű, hogy a kiscsajt le akarja húzni a suli zsetonnal. Ha nem foglalták bele a házirendbe, hogy "kötelező tanulmányi kiránduláson történő részvétel elutasítása súlyos fegyelmi vétség, és eltanácsolással jár", akkor nincsen rá jogosultságuk. Az úgy szokott lenni, hogy aki nem megy kirándulni, az beül egy másik osztályba aznap/napokon (általában a tesókhoz ha nem egyszerre mennek), vagy igazolással is megoldható.
2013. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A pedagógiai programra hivatkoztak, amiben csak ez van az osztálykirándulással kapcsolatban:

3. Szülői együttműködés esetén a diákok idegen nyelvtudását külföldi iskolákkal szervezett diákcserével segítjük

2013. jan. 22. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"3.Szülői együttműködés esetén a diákok idegen nyelvtudását külföldi iskolákkal szervezett diákcserével segítjük"


A segítségen van a lényeg, nem valószínű, hogy köteles. Főleg ha diákcseról van szó, akkor majd nekik is illendő lesz befogadni valakit (de van olyan hülye, aki magyart tanul idegen nyelvként? Elég kevés, vagy hiperokos)

Továbbra is tartom magam a lehúzáshoz.

2013. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2013. jan. 24. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!