Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki íratná be kamasz gyermekét...

Ki íratná be kamasz gyermekét egy szigorú házirendű, bentlakásos gimibe? Miért?

Figyelt kérdés

Mint amilyen pl. a Svetits Debrecenben.

(Vélemények érdekelnének. Nincs még gyerekem, csak kíváncsi vagyok.)


2009. aug. 28. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Én NEM!!!

Miért?... Mert szeretem a gyerekem és nem akarok kicseszni vele! Azért!

2009. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Én a Svetits testvériskolájába járok, ami még szigorúbb, Magyarországon az egyetlen, ahol szombati tanítás van, hetente mise stb ... Azok íratják be oda a gyereküket, akik tudatlanul azt hiszik, majd akkor közelebb kerül Istenhez, vagy ilyesmi, én utálom és a óz én gyerekem tuti nem fog katolikus suliba járni..
2009. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is katolikus suliba jártam, de nem bentlakásos volt, és szerintem egyáltalán nem volt durva. Annyi, hogy volt heti 1 hittan, meg azt hiszem 2 latin (aminek most az egyetemen nagyon hálás vagyok :D). Ja és nem lehetett hajat meg körmöt festeni, miniszoknyában járni, meg havi 1x volt mise. Szerintem sok dolog hasznos volt és azért értékrendet is tanított az iskola amellett, hogy a tanulást is elég komolyan kellett venni.


Én sem íratnám a gyerekem ilyen suliba, csak ma véletlenül akadtam rá a házirendjükre és kicsit megdöbbentett :D. Szegény gyerekeknek alig van szabadidejük, mindenről a suli dönt helyettük, még arról is, hogy hánykor feküdjenek le... Szerintem ez egy kicsit erős.


Köszi szépen a válaszokat, még várok véleményeket! Olyanok is nagyon érdekelnek, akik ilyen helyre jártak/járnak. Második válaszolónak nagyon sok türelmet és kitartást kívánok. Amúgy mit gondolsz, ad valami pluszt is ez a suli vagy csak rossz a sok korlátozás?

2009. aug. 28. 18:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

isten kegyelmezzen annak a gyereknek:D

Engem 10 évesen az angol kisasszonyokba(Egri Sancta Maria leánygimibe)akart íratni nagyanyám,ő nagyon vallásos...szerencsére anyám jól kiosztotta XD

Sajnálom azokat a kamaszokat akik nagyon szigorú bentlakásos suliba járnak..bár ugye azt tudni kell,hogy a legnagyobb ribik az egyházi iskolkból kerülnek ki:DTudnék mesélni egyetsmást:D

2009. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Biztosan vannak olyan kamaszok, akiket szigorú(bb) iskolába kell beíratni. Persze, nem feltétlenül katolikus vagy vallási nézeteket is valló iskolára gondolok.

Én is kollégiumban laktam 14 éves koromtól. Ugyan sok szabály volt, de megtanultam önálló lenni, egyedül boldogulni. Az öcsém is odajárt most, már több a koli kényelme (minden szobában hűtő, tv, több a netezési lehetőség, mobiltelefonjuk van), neki sem ártott, mert otthon csak kisebb gyerekek voltak körülötte, és agyilag "lehúzták". A nagyobb fiúk mellett érettebb, szerencsére értelmes, normális társaságba került. Nem hiszem, hogy a mai kamaszok kárára lenne, ha egy kicsit keretek közé szorítják. Pl. délutáni tanulószoba, este nem mászkálhatnak ki a városba stb., legalább közösségben vannak és nem egyedül, ki tudja hol, amíg a szülők dolgoznak...

De azért gondoljatok bele, régebben, aki középiskolába járhatott, eleve ilyen szigorú szabályai voltak, mégis kibírták és felnőttek.

2009. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, -t. Még most is ott tanul.
2009. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha pl drogozna a gyerekem, biztos beiratnám egy bentlakásos iskolába, hogy fegyelmet, kötelességet tanuljon, de ez nem feltétlen vallásos iskola lenne.
2009. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
második válaszoló vagyok. igen, ad egy értékrendet, ami alapvetően jó, de annyira sok a hittan, szentírásóra, napi 3x imádság stb, hogy az egészet megutálom, utolsó válaszolónak meg üzenem, hogy sok esetben az ilyen iskolákból kikerülő gyerekek szoknak rá a drogra és az alkoholra, mert annyira be voltak zárva évekig, hogy ki akarnak törni, és erre minden módot megpróbálnak. nem egy ilyet láttam ...
2009. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is a Patronába jártam (Svetits testvériskolája Pesten) a kolszet nem szerettem, de a sulit igen. Még az egyetemen is abból éltem, amit a gimiben tanultam, pedig nem voltam ottani mérce szerint jó tanuló. Volt egy csomó hátránya, de összetartó osztályunk volt nagyon és olyan tanáraim akik közül többekkel mai napig tartom a kapcsolatot (10 éve érettségiztem). Nem kolszesosként, de a lányom is oda fog járni, ha szeretne. én nem éreztem büntetésnek, nem is úgy mentem oda, hanem azért, mert onnan tuti felveszenk jó egyetemre. Vegyes volt a négy év, sokszor embertelenül nehéznek tűnt, de utólag örülök, hogy oda jártam. Igen, szombaton is volt tanítást, latint kellett tanulni (ami azóta olasznál, spanyolnál nagy előny volt), hittan, filozófia volt, de egyik sem vált káromra.
2009. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Na hát akkor mesélek kicsit.. Én a svetitsbe járok,kolis vagyok jelenleg és nem mondom, hogy jó iskola, de azt sem hogy rossz!

Tény, hogy szigorú főleg a kolisoknak. És ez a bentlakásos dolog azért nem így van, úgyértem a koliba azok mennek akik messze laknak és nem tudnak bejárni ( o.o)

Na tehát vannak olyan dolgok, hogy 7-ben, 8-ban 9-kor lefekvés, 9ediktől pedig fél10-kor. Estére a telókat elveszik és reggel visszaadják. Ez kicsit durvának tűnik, de nem nagy dolog..

A suliban van 2 hittan óránk és heti egy szentírás. Néha mise. Kibírható, hittanon csak röhögünk..

Körmöt, hajat nem lehet festeni és sminkelni sem lehet. De ezt főleg még 7-8-ban tiltják anyira.


És már elnézést, de azt hogy az ilyen sulikból kerülnek ki a legnagyobb k....k, ez azért egy kicsit merész kijelentés.. Vannak olyan emberek, akikben benne van, nem tehet ellene semmit xD de ha megnézel egy másik iskolát, onnan kik kerülnek ki?? haggyuk inkább.. Olyanok, akik 15 évesen elvesztik a szüzességüket és a suli végére végigmennek az összes pasin, kék hajjal, fekete szemmel és rikító körmökkel -.-"


És ha azt nézzük tényleg szigorú iskola, de gondolj bele.. Ha tovább akar tanulni (ami manapság már muszály) akkor egy erős iskolából kerül ki és ez rengeteg előnyt jelent. Másik iskolából vannak akik soksok évig szenvednek az egyetemmel.


Ismerek olyan lányokat akik például 10-ben (16 évesen) simán lerakták a középfokú angol nyelvvizsgájukat. Ez azért szerintem jó dolog..


Ebbe az iskolába szerintem tök normális emberek járnak és nehogy azthiggyétek hogy csak szentekkel van tele -.-"

Sok olyan lányt ismerek aki bulikba jár és rengeteg barátja van. Ha nem akarod hogy a gyereked olyan plázacica legyen mint manapság a tizen huszonévesek.. akkor egy ilyen iskola előnyt jelent.


Mondjuk a patróna sokkal szigorúbb a svetitsnél.. Az nagyon durva. oda biztos nem járnék, de a svetits azért nem áll túl közel hozzá.

2010. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!